Woensdag (trein- vlieg- / weg-) verkeer weer lam door sneeuw

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 10-12-2012 12:00 

En zo is de eerste serieuze speldenprik van de winter uitgedeeld. Vorige week en ook in het weekend konden de kinderen genieten van een (klein) sneeuwdek(je) en werden de sleeën weer van zolder gehaald, de eerste sneeuwpoppen gecreëerd en de eerste sneeuwbalgevechten gehouden. Het is inmiddels weer over met de pret. Opvallend is hoe het land voorbereid wordt op een paar sneeuwbuien. Nog niet zo lang geleden keken mensen elkaar glimlachend aan bij het zien van een forse sneeuwbui, nu staat er op ieder treinstation een reporter van SBS, RTL en zelfs de NOS doet er aan mee. Op de achtergrond wordt de ‘propaganda’ eigenlijk al ontmaskerd bij het zien van een laagje sneeuw van amper 2 cm.

We krijgen te horen hoe ‘knap we er ons door heen slaan maar dat we nog niet te hard moeten juichen. Er komt nog een sneeuwbui.' Met andere woorden: het is dus maar de vraag of we ons nog een keer zo moedig kunnen gedragen. ‘Het land zal morgen wel helemaal lam komen te liggen.' Om over alle waarschuwingen nog maar te zwijgen. Al te serieus worden onze zelfredzaamheid en het gezonde verstand niet genomen.


De verwachting: Vanmiddag is het op de meeste plaatsen droog. Lokaal valt nog een (winterse) bui. Het wordt 3 graden in het oosten tot 6 in het westen van het land. De (koude) wind uit het noorden is matig, rond kracht kracht 4, bij zee 5/7 Bft. Soms even stormachtig, kracht 8. Komende avond en nacht zijn er enkele brede opklaringen, neemt de wind af en vriest het landinwaarts 2 tot 4 graden.

Morgen wisselen wolkenvelden en opklaringen elkaar af. 's Middags neemt de bewolking vanuit het noorden gestaag toe. In het westen en noorden kan een enkele (winterse) bui vallen, vooral in de avond en nacht.. Het is rustig weer, de wind uit het noorden en in de loop van de middag uit het westen is zwak, hooguit matig, kracht 1/3. Het is aan de koude kant met kwikstanden rond 1 graad in het noordoosten tot 3 in het zuidwesten. In de nacht zijn er enkele opklaringen en vriest het landinwaarts 2/3 graden.

Woensdag passeert een storing. Wolken bepalen het weerbeeld en er vallen een paar buien, landinwaarts is kans op (natte) sneeuw. Naar het zuidoosten toe liggen de temperaturen rond nul en zou een sneeuwdek(je) gevormd kunnen worden. Elders is het 1/3 graden boven nul, in het westen en noordwesten 4/5 graden. De wind is zwak tot matig uit het westen tot zuidwesten, kracht 2/4. In de nacht vriest het 2/4 graden, in het zuidoosten is matige vorst boven een eventueel sneeuwdek mogelijk. Zo blijft het een beetje winters.

Donderdag wordt een koude en op veel plaatsen een ijsdag met kwikstanden rond -1 graden. De wind draait naar het zuidoosten en neemt toe tot 4 Bft wat het voor het gevoel extra koud maakt. Verder is er veel bewolking met plaatselijk een vlokje sneeuw. In de nacht vriest het 1/2 graden, naar het zuidoosten toe iets meer.

Vanaf vrijdag zet een omvangrijke depressie ten westen van IJsland de aanval in. Ons weer werd voornamelijk op grote afstand geregisseerd door een hogedrukgebied boven Rusland. De as van het hoog lag steeds te ver weg om ons van echt winterweer te voorzien. Het bleef bij een paar dappere pogingen maar echt werk heeft de "Russische Beer' er nog niet van gemerkt. Door het aanstormende lagedrukgebied zal ze de regie over de Lage Landen voorlopig helemaal opgeven. vanaf vrijdag gaan de temperaturen dan ook omhoog, gaat het flink waaien en valt er op vrijdag vanuit het zuiden regen. Ook in het weekend valt er nu en dan regen en liggen de temperaturen rond 5/7 graden.

Voor alle wintersportliefhebbers is er komend weekend wel goed nieuws. De storing die ons regen en zachter weer gaat brengen zal in de Alpen - vooral in de zuidelijke delen - voor flink wat sneeuw gaan zorgen. Grote delen van Europa zijn inmiddels wel (licht) winters. Overdag blijft het ten oosten en noorden van ons land eigenlijk overal vriezen en in de nacht zakt het kwik vaak naar matige tot soms strenge vorst. De strenge vorst zien we vooral op de Balkan. in Scandinavië is ook winter maar net als in de rest van Europa is er geen sprake van echte diepvrieskou. Die zit ver in de Russische Oeral.

Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag
Weerbeeld: Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje
Minimum temperatuur: -1 -2 -3 -2 3
Maximumtemperatuur: 2 2 -1 3 5
Neerslagpercentage: 40 60 20 70 60
Zonpercentage: 30 25 10 10 20
Wind.: NW 2-3 W-ZW 2-4 ZO 3-4 Z-ZO 4-6 ZW 3-5
Bericht laatst bijgewerkt: 10-12-2012 12:15

Woensdag (trein- vlieg- / weg-) verkeer weer lam door sneeuw   ( 2026)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 10-12-2012 12:00
Re : Woensdag (trein- vlieg- / weg-) verkeer weer lam door sneeuw   ( 912)
Jan (Workum, FRL) -- 10-12-2012 12:04
Re : Prima verwachting, Seppie-hoog is uitgespeeld   ( 1304)
Opsurfer (Wilhelminaoord-Dr) -- 10-12-2012 12:07
Re : Prima verwachting, Seppie-hoog is uitgespeeld   ( 846)
Han Purmerend -- 10-12-2012 12:35
Re : Prima verwachting, Seppie-hoog is uitgespeeld   ( 605)
Roelant (Utrecht-West) -- 10-12-2012 12:38
Re : Prima verwachting, Seppie-hoog is uitgespeeld   ( 723)
Hans (Hulsen) ( 11m) -- 10-12-2012 12:39
@Hans (OT)   ( 542)
Gerard (Schagen, Petten) -- 10-12-2012 12:43
Re : @Hans (OT)   ( 308)
Hans (Hulsen) ( 11m) -- 10-12-2012 13:01
Re : @Hans (OT)   ( 293)
Gerard (Schagen, Petten) -- 10-12-2012 13:08
Re : @Hans (OT)   ( 101)
Hans (Hulsen) ( 11m) -- 10-12-2012 16:48
Nou wat knap   ( 461)
Sander (Tegelen) ( 42m) -- 10-12-2012 12:41
Wist wel dat die onrealistische kaarten van GFS zouden   ( 554)
Marnix(Nieuwpoort) -- 10-12-2012 12:52
Re : Wist wel dat die onrealistische kaarten van GFS zouden   ( 272)
Bert-Jan (Tholen) ( -1m) -- 10-12-2012 13:42
Ik zie het woensdag niet sneeuwen met 4/5 graden   ( 243)
Jim (Voorburg) -- 10-12-2012 14:06
Re : Ik zie het woensdag niet sneeuwen met 4/5 graden   ( 184)
Wilfried (Amsterdam-Westerpark) -- 10-12-2012 14:51