Om even iets recht te zetten wat hier werd geschreven. Indien je zoals bij mij het geval is een bedrijf hebt, die commercieel weersverwachtingen maakt, dan heb je zodra je op landelijke TV dagelijks uitzendingen maakt, een broadcast licentie nodig.En die heeft mijn bedrijf. Wat Johan dus zegt, is niet waar. Als je alleen in een krant schrijft en verder niet echt commercieel weerberichten verzorgd, is dat dus een heel ander verhaal. Verder is het zo, dat lang niet alle kaarten uit de run van de DWD op internet staan.
Daarnaast stelt Vincent dat ik uitsluitend COSMO gebruik voor de korte termijn, dat is eveneens een foute aanname. We gebruiken trouwens nog veel meer voor de korte termijn (synaps, MOS, temps, etc.) en kopen daarnaast nog andere zaken in. Verder kopen we ook radar- en bliksemdata in van het KNMI.
Dat is ook nodig omdat we deze zaken als meteorologisch bedrijf, commercieel door mogen verkopen aan al onze klanten.
Ik ben met Offenbach opgegroeid, ken het model en daarom heb ik gekozen voor de DWD. Ik vind het ook een betrouwbaar model. Andere modellen komen ook voorbij. Mijn ervaring en de natuur neem ik ook mee in mijn verwachtingen.
Ik zal de komende tijd proberen meer vragen te beantwoorden die hier vandaag zijn gesteld. Groete, Piet P
Quote selectie