Lange termijn: winter blijft toespelingen doen

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 03-02-2013 11:04 

Het ijs is al lang weer gesmolten en de winterse episode ligt achter ons. Of de winter daarmee definitief verslagen is moet de komende tijd blijken. Een dergelijke conclusie zou wel eens voorbarig kunnen zijn. Later in de week, zo rond woensdag/donderdag zien we een depressie vanuit het noorden richting ons land trekken. Grote vraag is wat er daarna gebeurt. Is het de oceaan middels het Azoren hogedrukgebied dat de regie dan in handen krijgt of nemen hogedrukgebieden boven Rusland/Nova Zembla/Scandinavië de controle over. In het eerste geval schakelen we over, of liever blijven we te maken houden met een zacht en wisselvallig weertype. Het andere scenario is, maar dat zal duidelijk zijn een koudere waarbij de kans op een terugkeer van de winter op termijn niet ondenkbaar is. De kaarten zullen de komende dagen worden geschud. En de uitkomst zou wel eens een vrij koude kunnen zijn waarbij de kans op nachtvorst en tegen en in het komend weekend toeneemt. Vanaf dinsdag krijgen we al te maken met winterse buien.

Actueel: Vanmiddag gaat het regenen. Morgen regent het vooral in de ochtend en is het 's middags droog. Dinsdag verloopt ook nat met geregeld buien, daarbij is kans op hagel, natte sneeuw en een slag onweer. Een beetje herfstachtig! 's Nachts landinwaarts meer (natte) sneeuw. Het waait deze dagen stevig uit het westen tot zuidwesten bij 4/6 graden. Dinsdag in het noordoosten een graad of3/4. Woensdag in het zuiden en oosten eerst regen/natte sneeuw. Vanuit het noorden opklaringen. Later op de dag en in de avond en nacht enkele winterse buien. Maximumtemperatuur van 3 graden in Groningen tot 6 in Zeeland. In de nacht dichtbij nul.

Donderdag en vrijdag daalt de temperatuur. Overdag wordt het circa 3 graden en in de nachten vriest het licht. Zon en een paar winterse buien wisselen elkaar af. En het weekend? Is er meer winterweer opkomst? Daarover morgen meer nieuws.

Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag
Weerbeeld: Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje
Minimum temperatuur: 4 2 2
1 -1
Maximumtemperatuur:- 8 4
3/7 4
3
Neerslagpercentage: 70 70 70 60 60
Zonpercentage: 20 20 20 30 35
Wind.: W 4-5 W-ZW 3-5 NW 2-5 NW 3-5 N 2-4

Lange termijn: winter blijft toespelingen doen   ( 1191)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 03-02-2013 11:04
Een prima bericht weer. Het is nog niet gedaan.:) *bewerkt*   ( 555)
Joachim (München) ( 545m) -- 03-02-2013 11:09
Winterse buien. Mijn geduld wordt wel op de proef gesteld.   ( 320)
Roel(Steenwijk) -- 03-02-2013 11:30
Re : Lange termijn: winter blijft toespelingen doen   ( 279)
Jannes (Roodeschool Gr) -- 03-02-2013 11:47
Re : Lange termijn: winter blijft toespelingen doen   ( 218)
Maurits (Leeuwarden) -- 03-02-2013 11:49
Re : Lange termijn: winter blijft toespelingen doen   ( 191)
leviathanfd (Heerlen) -- 03-02-2013 11:59
Re : Lange termijn: winter blijft toespelingen doen   ( 110)
Hein (Rhoon/Schiedam) -- 03-02-2013 14:07