vonden juist in de 2e decade van februari plaats. 1929,1947 en 1956. Ook 'de sneeuwstorm' van 1979 en de koude in februari 1986. Dus met die zonkracht valt het dan nog wel mee.
-> daar is nu toch geen sprake van, het is een stuk 'warmer' dan toen. De diepvries gaan we niet in, met bijv. temp. van -15c op 850hpa gaan we niet redden. Ik zie dat in ieder geval niet in de pluimen.
Wat volgens mij ook een rol speelt is (?) is dat er tegenwoordig minder luchtvervuiling is, minder roet e.d. waardoor zonlicht beter kan doordringen tot de aarde.
Trouwens ik heb het niet over een dramatisch effect, maar wel een merkbaar effect tov 1 maand geleden. Voor de rest helemaal met jullie voorbeelden eens; dat het idd wel kan, i.c.m. 'mits'.
Quote selectie