Temperatuur en weer op basis vd nieuwste EC oper. Vannacht rond 2u gaat het sneeuwen, hele nacht door, tot ongeveer 7u. Witte wereld morgen? Leuke surprise! Overigens niet overal sneeuw!
Bericht Jan Visser erover.
Op de nadering van het frontensysteem van de IJslanddepressie (afgelopen nacht nog een kerndruk van 967 hPa) gaat het later vanavond in het westen sneeuwen. De temperatuur daalt daarbij tot dichtbij nul en de wind wordt zuidelijk.
De komende nacht sneeuwval in het westen, midden en zuiden: in vooral Zeeland kan de sneeuw enige tijd overgaan in regen. In het noordoosten blijven de neerslagkansen klein. Over het algemeen valt tussen 3 en 6 centimeter sneeuw: lokaal kan dat best iets meer zijn. De wind krimpt naar het oosten tot noordoosten: in het baanvak van de depressie in het zuiden en zuidwesten een veranderlijke wind.
Woensdagochtend trekt het sneeuwgebied naar het zuidoosten weg. In Limburg kan het nog tot de middag sneeuwen. In de rest van het land klaart het op maar tijdens de middaguren trekken opnieuw (winterse) buien vanaf zee het land op. Het wordt maximaal 3 tot 4 graden en de van noordoost naar noord tot noordwest krimpende wind trekt aan de kust aan tot krachtig, windkracht 6.
Quote selectie