Allereerst de komende dagen lichte tot misschien wel matige vorst in de nacht en overdag 1-2 graden. Winters weer. Aanwezig sneeuwdek (hier in het Gooi) zal blijven. Donderdag interessante situatie, ik ben geen kenner, maar wat ik begrepen heb, wellicht weer sneeuw (De zoveelste keer deze maand!), met sneeuwdek!
Sneeuwdek zal niet lang standhouden, want zacht lucht wint het. Koude lucht komt wel terug, maar wat later dan zich eerst liet aanzien. Er volgen een paar dagen met hogedruk in de buurt. Het welbekende 'opklaringen' verhaal is van toepassing, erg koude lucht is er niet in de brongebieden.
Op de zeer lange termijn, zien we bij EC/ GEM een potentieel interessante ontwikkeling, nl. de verplaatsing van hogedruk van Rusland/ Scandinavië naar Groen/IJsland. EC laat dit al diverse runs zien, eerder kwam GFS er mee, maar dropte dat weer. Voordeel van zo'n Groenlandhoog is dat zeer koude lucht aan de oostflank naar het zuiden kan stromen (deze kaarten dus niet helemaal letterlijk nemen, gaat om de trend/mogelijke ontwikkeling!). Het is nog te ver weg, teveel leuke dingen komen er nog aan, maar ik ga het met interesse volgen!
Quote selectie