Winters weekend met sneeuw

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 22-02-2013 09:26 

Het koudst was het afgelopen nacht op vliegbasis Twente waar het kwik daalde tot -5.4°C. Andere extremen: Deelen (-5.0°C) Leeuwarden (-4.6°C) Gilze Rijen (-4.4°C).

De dag begint op veel plaatsen met zon maar vanuit Duitsland neemt vooral later vanochtend en vanmiddag de bewolking toe, Wolken horen bij een depressie in het Middellandse Zeegebied. Plaatselijk valt een vlokje sneeuw. Het wordt slechts 0 tot 1 graden en het voelt kouder aan, wat komt door de matige noordoostenwind, kracht 3 toenemend 4 Bft. Komende avond en nacht klaart het op en gaat het 4/5 graden vriezen.

Morgen begint de dag met zon maar vanuit Duitsland druppelt er vrij snel bewolking ons land binnen. 's Middags is het dan overwegend bewolkt en later kan er in het oosten wat lichte (natte) sneeuw vallen. De temperatuur loopt op naar een graadje boven nul. Het zuidoosten houdt de hele dag temperaturen rond of zelfs een graadje onder nul en daar de grootste kans op een sneeuwdek. Er waait een matige en boven open gebieden soms vrij krachtige noordoostenwind. In de avond en nacht trekt het neerslaggebied langzaam dor naar het westen en kan het in het hele land wit worden bij kwikstanden rond het vriespunt.

Zondag sleept het frontensysteem nog altijd over ons land en blijft de kans op enige (natte) sneeuw aanwezig. Later op de dag of in de avond en nacht zou de neerslag wel eens kunnen gaan intensiveren onder invloed van het naderbij komen van, hoe gek het ook klinkt, een warmtefront. Overdag ligt de temperatuur een graadje boven nul en in de nacht zal daarin weinig veranderen. Een koude dag, vooral door toedoend van de sterke wind uit het noordoosten, kracht 3 tot 5. Een koud en winters weekend dus.

Maandag ligt het frontensysteem nog altijd boven ons land en is er vooral op het eerste deel van de dag nog kans op wat natte sneeuw of regen. Onder regie van oplopende temperaturen op hoogte zal het kwik ook aan de grond opkrabbelen en uitkomen rond 3 graden. De noordoostenwind neemt iets in kracht af. Weinig of geen zon. In de nacht rond nul.

Het oplopen van de temperatuur heeft te maken een verandering in het luchtdrukpatroon. De blokkade van hogedruk strekte zich vanaf Noorwegen uit tot over Rusland maar breekt na het weekend in tweeën. Wij krijgen dan te maken met een hogedrukas boven Schotland. Er worden dan mildere maar ook vochtige luchtmassa's aangevoerd. Ook dinsdag is het grijs maar verloopt - op een spatje motregen na - droog bij een graad of 4. Daarna is het rustig en overwegend droog weer bij nog wat verder oplopende temperaturen. Ook breekt de zon weer eens door.

Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag
Weerbeeld: Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje
Minimum temperatuur: -4°
Maximumtemperatuur:-
Neerslagpercentage: 30 60 50 30 10
Zonpercentage: 30 10 10 10 20
Wind.: NO 3-5 NO 3-5 NO 3-4 NO 3-4 NO 2-3

Winters weekend met sneeuw   ( 1365)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 22-02-2013 09:26
Re : Winters weekend met sneeuw   ( 476)
Marcus (Sleidinge) ( 6m) -- 22-02-2013 09:53
Wat heb je het liefst als sneeuw/fiets liefhebber?   ( 338)
Gert (S-L-Houtem in O-Vl) -- 22-02-2013 09:57
Re : Wat heb je het liefst als sneeuw/fiets liefhebber?   ( 264)
Marcus (Sleidinge) ( 6m) -- 22-02-2013 10:01
Re : Winters weekend met sneeuw   ( 392)
Waldo (Arnhem) -- 22-02-2013 09:54
Re : Winters weekend met sneeuw   ( 309)
leviathanfd (Heerlen) -- 22-02-2013 09:58