We maken bijzondere tijden mee. Niet iedereen zal het weertype kunnen waarderen, maar zal ook zij zullen niet anders dan dit kunnen beamen. Voor de liefhebbers van extreem weer, winterweer is het smullen.
Vandaag blijft het op veel plaatsen vriezen. Volgens mij is dat vrij zeker in het NO en ZO van Nl. Dat betekent dat dagrecords kunnen worden gebroken in Maastricht. Verder zou dit wel eens van de koudste 2e decade dagen van maart kunnen worden 'ooit'. Eelde heeft een record van -2.1c staan. Wie weet. Overigens niet record laat in het seizoen aldaar.
Tot mijn surprise zag ik een paar mm staan bij De Bilt, sneeuw dus. Wellicht komt de sneeuw dus toch nog wat noordelijker. 3-5cm kan er dinsdag vallen. Daarbij een zeer koude wind die de gevoelstemperatuur ver onder nul laat zijn. Vorige week ruim boven de 15c! Rokjesweer.
Afh. of er een sneeuwdek komt en of deze blijft liggen kan het wo-do nacht wel eens zeer koud worden. Matige vorst, overdag boven nul. Daarbij de nodige opklaringen. Vrijdagochtend zeer koud en ´s middags bewolkt op de nadering van neerslagzone die in het weekend eerst sneeuw en later regen gaat geven. De precieze koers van de depressie is nog onzeker. Dit kan dus ook regen worden en of alleen maar regen of zelfs helemaal niks! Afwachten dus. De EC oper komt in ieder geval met een scenario van vnl. regen na zaterdag en dat bij temperaturen van 0-6 graden.
Quote selectie