Het hoog dat vandaag boven West-Europa ligt en een alliantie had met een Azorenhoogje, lijkt de komende dagen te verzwakken en dieper Oost-Europa in te trekken. Hierdoor komt er meer ruimte voor lagedruksystemen boven het Verenigd Koninkrijk/de Noordzee.
Op de middellangetermijn (144-168u) zien we een sterk Atlantisch hoog, of eigenlijk een vrij noordelijke Azoor ontstaan. In combinatie met lage druk ten noorden van ons levert dit een westcirculatie op (jaja hij is terug!).
Op de lange termijn (240u) lijkt de Atlantische rug zijn greep op West-Europa te verliezen. Hierdoor lijkt het mij goed mogelijk dat depressies zuidelijker afzakken, richting Spanje/MZ. Bij EC240 (getoonde kaart 1) is dit nog niet het geval. GEM laat op 240 (getoonde kaart 2) wel een duidelijk koeler patroon zien. GFS toont al een aantal runs een gelijke ontwikkeling.
Quote selectie