Vanaf de oceaan wordt vochtige lucht aangevoerd. Wolken overheersen al schijnt in het noorden op het eerste deel van de dag de zon nu en dan. Verder valt er een enkele bui maar trekt een gebiedje met regen later vanochtend Zeeland binnen. Aanvankelijk wint het nauwelijks terrein in noordoostelijke richting, later vandaag gaat dit toch gebeuren en krijgt het hele land te maken met (lichte) regen. In Groningen blijft het tot laat in de middag op een bui na droog. Vannacht is het in het zuidoosten droog. Tegen de ochtend gaat het daar weer regenen. Het wordt rond 13 graden bij een matige en bij zee vrij krachtige wind uit het zuidwesten.
Komend Pinksterweekend krijgt heel West-Europa de volle laag. Op dit plaatje de verwachte etmaal neerslag voor zaterdag volgens GFS.
Morgenochtend passeert een warmtefrontje. Vooral in de oostelijke en noordoostelijk helft van het land valt nog enige (lichte) regen. 's Middags is het dan op de meeste plaatsen droog en misschien dat de zon nog eens even doorbreekt. Het wordt 13/15 graden bij een matige tot vrij krachtige wind uit het zuidwesten.
Boven Duitsland komt donderdag een lagedrukgebied tot ontwikkeling. Dit systeem zal het weer vanaf dan een aantal dagen stevig beïnvloeden en komt langzaam richting ons land zetten en neemt een paar flinke regengebieden in haar kielzog op sleeptouw. Donderdag start de dag op veel plaatsen droog, gaandeweg gaat het regenen, de meeste neerslag valt in het oosten. Daar komt het kwik wel het hoogst uit, zo rond 15/16 graden, naar het westen slechts 12°C. Er waait een zwakke tot matige wind uit het noordwesten.
Vrijdag ziet er vooral voor het noorden en midden droger uit. Misschien in de ochtend nog wat regen, maar al snel zorgt een ruggetje van hogedruk op de Noordzee voor een droge periode en een soms doorbrekende zon. Het zuiden maakt kans op een paar felle buien. Het wordt 12 graden in het noordwesten tot rond 17 langs de oostgrens. De noordwestenwind is zwak tot matig.
Zaterdag ligt de depressie boven het noordwesten van Duitsland. Een daaraan gekoppeld frontensysteem trekt over ons land en perioden met regen zijn het gevolg. Waar de meeste regen precies gaat vallen blijft voorlopig nog in nevelen gehuld, lokaal kan het om een stevige hoeveelheid gaan en kan het langdurig regenen. Op andere plaatsen kunnen droge perioden overheersen. Het wordt 12 /17 graden bij een matige wind uit het westen.
Zondag arriveert het laag in de buurt van ons land. Nog altijd behoren perioden met regen of een paar stevige buien tot de mogelijkheden. maar ook dan zullen er gebieden zijn die droger verlopen. Van plaats tot plaats kan het weer komend weekend dus grote verschillen opleveren. Dit geldt zowel voor neerslag in millimeters als in tijdsduur, maar ook in temperatuur. De oostelijke helft van het land heeft doorgaans hogere temperaturen dan het westen. Breekt de zon zaterdag of zondag in het (noord) oosten langere tijd door kan het daar zomaar 20 graden worden. In de regen zou het noordwesten niet veel 'warmer' dan 10/12 graden.
De wisselvalligheid zal op Pinkstermaandag waarschijnlijk nog geen halt zijn toegeroepen.
| Woensdag | Donderdag | Vrijdag | Zaterdag | Zondag |
| Weerbeeld: |  |  |  |  |  |
| Minimum temperatuur: | 9° | 8° | 8° | 8° | 8° |
| Maximumtemperatuur:- | 13/15° | 12/16° | 12/17° | 12/17° | 12/18° |
| Neerslagpercentage: | 50 | 70 | 60 | 70 | 70 |
| Zonpercentage: | 20 | 20 | 30 | 20 | 30 |
| Wind.: | ZW 3-5 | NW 2-3 | NW 2-4 | W 3-4 | Z 3-4 |
Quote selectie