Kouderecord voor België

Bericht van: Stijn (Herentals, Antwerpse Kempen) , 25-05-2013 12:23 

Het zou kunnen dat dit al de revue gepasseerd is, het zij zo...

Koudste 24 mei sinds begin van de waarnemingen Auteur: Belga, Judit Verstraete

Vandaag was het in Ukkel de koudste 24e mei sinds het begin van de waarnemingen in 1833 (Soms vervelend dat ze altijd teruggaan tot 1833, maar geeft toch wel de uitzonderlijkheid weer). Met 8,7 graden werd een nieuw laagterecord gevestigd voor de maximumtemperaturen van deze dag. Dat meldt weerman David Dehenauw.

Tot vandaag was het kouderecord 9,4 graden in 1839. De volgende dagen wordt het zachter en zullen er geen dagrecords gevestigd worden.

Begin deze week stelde weerman Frank De Boosere al dat het toch 40 jaar geleden is dat we nog zo'n koude lente hebben meegemaakt. "De gemiddelde temperatuur voor de lente zit momenteel op 8 graden. Al drie maanden aan een stuk zitten we onder het gemiddelde. Dat gebeurt echt niet zo vaak."

Ander opvallend feit

In Ukkel is de temperatuur op 4 dagen deze meimaand niet boven de 10 graden gekomen tegenover 0 keer voor De Bilt. Ik vind dit toch opmerkelijk aangezien De Bilt vaker een lagere gemiddelde temperatuur heeft over de gehele maand. Ik heb wel de indruk dat Ukkel vaker achterblijft qua temperatuur wanneer de wind uit het noorden waait. Kan het zijn dat dan het hoogteverschil van 100m reeds een bescheiden rol gaat spelen? Het lijkt erop dat bij noordenwind een grotere dalende temperatuurgradiënt aanwezig is bij toenemende hoogte ivm andere windrichtingen... iemand dat dat zou kunnen bevestigen?

Kouderecord voor België   ( 817)
Stijn (Herentals, Antwerpse Kempen) -- 25-05-2013 12:23
Re : Kouderecord voor België   ( 575)
Herman (Overloon) -- 25-05-2013 12:33