Die statistiek, die zou resulteren in een hoger aantal tornado's per oppervlak in Europa, lijkt me toch ergens niet te kloppen. Of waar verkijken we ons dan op?
De dichtheid van het waarnemingsnetwerk misschien? In Belgiƫ en zeker in Nederland (want daar zijn geen Ardennen) gaan bijkans geen windhozen onopgemerkt voorbij. Daar staat tegenover dat ik mij kan voorstellen dat in de Amerikaanse prairies veel kleinere tornado's niet opgemerkt worden.
Bovendien lijkt mij dat er meer tornado's van een zwaar kaliber voorkomen in 'Tornado Alley' dan hier.
Conclusie: akkoord dat we de tornado's in dit gedeelte van West en Centraal Europa niet mogen minimaliseren, maar al bij al heeft de Tornado Alley in de VS haar naam niet gestolen denk ik.
Quote selectie