Bericht van: Gianni (Izegem, W-VL)
, 22-06-2013 17:16
Hieronder de foto's van de storm chase afgelopen woensdag (19/06/2013) in Noord Frankrijk, al begon onze rit natuurlijk in België, afgesproken in Wetteren, daar dan ook even een interview gehad met de VTM (wie dit gemist heeft, kan dit hier herbekijken: http://nieuws.vtm.be/binnenland/50758-hoogdagen-voor-stormjagers
We zijn toen vertrokken richting Brussel, een kleine buienlijn had zich gevormd net over het centrale deel van België en we konden deze convectie nog net zien vanuit Wetteren.
Echter deze buienlijn zakte terug zo snel in als ze ontstaan was, we konden nog net in Affligem deze foto nemen.
Daarna zetten we onze rit voort richting de Franse grens, opnieuw had zich in daar een buienlijn gevormd, maar, jawel, opnieuw stuikte deze opnieuw in. Verder dan wat ver gerommel was er niets aan te zien. Intussen waren er in Noord - Frankrijk reeds brede opklaringen te zien en we wisten toen snel welke beslissing we moesten nemen, naar Noord - Frankrijk gaan. Die opklaringen waren een goed teken, 1 het kon daar opnieuw fel gaan opwarmen en 2, we zagen rond 15u een eerste felle onweersbui ontwikkelen over het centrale deel van Frankrijk. Onze bestemming was gauw gekozen. Reims.
Eenmaal we in Reims waren aangekomen zagen, wat in tussen een buienlijn was geworden, langzaam dichterbij komen vanaf het zuiden.
Toen het zaakje dichterbij kwam zagen we nog wat Undolatus verschijnen.
Toen we de radar bekeken zagen we dat net in het midden van de buienlijn de activiteit eruit ging waar wij stonden maar we gaven de moet niet op. Na een korte pitstop in een KFC frietrestaurant (soort MC Donalds) zagen we op de radar opnieuw enkele buien ontstaan die in onze aanvoer richting lagen, we zijn dan maar vertrokken naar de open vlakten iets ten zuidoosten van Reims.
Foto onderweg
Daar konden we een actieve onweersbui onderscheppen en met vooral in de verte de eerste CG's maar het was nog niet meteen donker genoeg voor het beste.
Dat werd het half uur later wel, en met het onweer reeds dichter was gekomen konden we dit eruit krijgen.
Het was een grote onweersbui, ik kon niet echt een punt kiezen waar de meeste inslagen plaats vonden, ze vielen zowat in alle windrichtingen naar beneden. Op de eerste foto's is ook de dikke inflow tail te zien waar de bliksems zich voor een deel achter verscholen lieten:
Maar deze inflow tail verdween iets later waardoor het echte werk kon beginnen, mits wat gok werk want de CG's concentreerden zich niet altijd op hetzelfde punt:
Uiteindelijk begon het naar mijn zin te geven te regenen en zijn we dan maar verder gegaan om uit de bui weg te geraken, we vonden een nieuwe plaats om te stoppen maar de meeste bliksems zaten werkelijk in de neerslagkern waardoor het moeilijk was om ze nog te zien. Deze kon ik er nog net uit persen.
Dan zijn we iets verder naar het noorden gereden (met het idee om langzaam terug naar huis te rijden en eventueel nog eens te stoppen in het kielzog van het onweer) maar even later ging de activiteit er snel uit. Hieronder nog een compilatie film van onze chase, waar we op sommige momenten wat enthousiast waren maar wat wil je naar zo'n flauw voorjaar