Artikel uit Le Monde. Het kaartje spreekt voor zich.
In het kort: Frankrijk, Groot-Brittaniƫ en Spanje hebben een buitengewoon koele meimaand achter de rug, maar wereldwijd was deze de derde warmste sinds de metingen eind 19de eeuw.
Voor (Europees) Frankrijk was dit de tweede koudste meimaand ooit.
Maar wereldwijd behoren de eerste vijf maanden van dit jaar allemaal tot de zes warmste (boven land) en acht warmste ( boven zee inbegrepen).
Hopelijk is deze info niet al vaker gepasseerd, kwestie van Pools busje te vermijden

.
Ikzelf heb sterk de indruk dat geblokkeerde patronen steevast koude over West-europa stuwen, iets wat mogelijk versterkt wordt door de opwarmende aarde (minder contrast tussen subtropen en subpolair).
Daarom heb ik niet veel vertrouwen in veel beterschap de komende zomer. Maar eens kan dit patroon onze streken juist in aanhoudende warmte brengen, zoals de voorbije jaren in de USA en Rusland gebeurde.
mvg, Rikkie
Quote selectie