Eindigt week met zomerweer?

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 01-07-2013 10:59 

Een rug van hogedruk vanaf de oceaan bepaalt vandaag en morgen het weer in ons land. Het is niet sterk genoeg om alle storingen op afstand te houden, vandaar dat er naast nu en dan zon ook wolkenvelden overtrekken. Woensdag wipt een depressie bij Schotland het ruggetje uit het zadel en gaat het regenen. Bovendien stroomt er weer wat koelere lucht het land binnen. Een volgende rug dient zich later deze week aan en komt in het weekend boven de Noordzee te liggen. Dan gaat de zon schijnen en wordt het, vooral landinwaarts een stuk warmer. Zolang de as westelijk van ons land blijft zullen thermische hoogstandjes veelal uitblijven en indien aanwezig, alleen weggelegd voor het zuidoosten en oosten van het land. Wellicht wel zonnig maar geen warm strandweer.

Vandaag is er veel bewolking maar breekt ook nu en dan de zon door. In het noorden valt een enkel spetterbuitje. Daar wordt het 18, in het zuiden 21/22 graden. De wind komt uit het westen tot zuidwesten en is matig, kracht 3 tot 4. Vanavond afnemend en opklarend. Komende nacht opklaringen en een minimumtemperatuur van 6 graden in Groningen tot 12 in Zeeland.



Luchtdruk/temperatuur en neerslagverdeling Europa woensdag 14.00, samen met maximumtemperatuur.

Morgen zijn er opklaringen die worden afgewisseld door wolkenvelden. Het blijft droog bij 20 graden in het noorden tot 22 zuidelijk van de grote rivieren. Door de wind vanaf zee zal het kwik in de kustgebieden enkele graden achterblijven. In de nacht gaat het regenen.

Woensdag hebben we vooral in de ochtend te maken met af en toe regen. 's Middags is het in het westen, noorden en midden droog, het zuidoosten maakt ook dan nog kans op een buitje. Vanuit het westen breekt later op de dag in het kustgebied de zon nu en dan door. Het wordt 15 graden in het noordwesten tot 18 in het oosten van het land. Er waait een matige wind, 3 tot 4 Bft uit het zuidwesten.

Donderdag wisselen zonnige perioden en wolkenvelden elkaar af. Hoewel het vrijwel overal droog blijft is een lokaal buitje niet helemaal uit te sluiten. Het wordt 20 tot 22 graden bij een matige en in het kustgebied soms vrij krachtige wind uit het zuidwesten. In de avond en nacht toenemende kans op wat regen.

Vrijdag wisselen wolkenvelden en een paar opklaringen elkaar af. Landinwaarts kan een enkel buitje voorkomen. Het wordt 18 graden in het noordwesten tot 21 in Limburg. De wind uit het noordwesten is zwak of matig, kracht 2 tot 3.

Zaterdag en zondag is het droog en vrij rustig weer. Er zijn flinke zonnige perioden bij temperaturen van 20 graden in het noorden tot bijna 25 zuidelijk van de grote rivieren. Ook begin volgende week is het droog en vrij zonnig zomerweer met kwikstanden waarschijnlijk tussen 20 en 25 graden waarbij het in het zuiden beduidend warmer is dan in het noorden.

Kijken we naar Europa dan zien we dat de zomer daar deze week hoogtij viert. Warmte vanuit het oosten wint terrein. Zo zien we dat de tropische 30 graden later deze oprukt tot aan Polen en Zuid-Frankrijk. Op de Balkan, in Italië, Turkije en Griekenland is het deze week steeds zo'n 25 tot 30°C met veel zon. Heet is het in het zuiden van Spanje waar het regelmatig ruim 40 graden wordt, maar aan de stranden is het prima met 25/30°C. Het noorden van Italië en Frankrijk blijven de komende dagen gevoelig voor een enkele (onweers)buien. Dat geldt ook voor Centraal-Europa. Later deze week verplaatsen de buien zich naar de Balkan en het oosten. In Scandinavië is het minder warm met 17 tot 22 graden en vallen vooral de eerste dagen talrijke buien, vooral in de noordelijke delen. Later deze week blijft neerslag beperkt tot het Noorse kustgebied.

Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag
Weerbeeld: Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje Weer plaatje
Minimum temperatuur: 14° 12° 15°
Maximumtemperatuur:- 21° 18° 21° 20° 22°
Neerslagpercentage: 10 60 20 30 10
Zonpercentage: 40 20 30 30 70
Wind.: ZW 2-4 ZW 3-4 ZW 3-4 NW 2-3 N-NO 2-3


Eindigt week met zomerweer?   ( 992)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 01-07-2013 10:59
  De week begint iig met bijna strenge vorst. 😉  
Bas (Amsterdam-West) -- 01-07-2013 10:55
Re : Eindigt week met zomerweer?   ( 347)
Waldo (Arnhem) -- 01-07-2013 11:16