[...]]
Een referentieperiode van slechts 16 jaar houdt niet over.
Overigens lijkt de Noordzee met dit zonnige weer snel op te warmen, want als je op die site de anomalieën van 3 dagen geleden bekijkt, dan is de Noordzee gemiddeld nog iets te koud!
Edit: ik vermoed dat de bovenste decimeters snel opwarmen, maar zodra er meer wind komt, dit snel weer normaliseert door menging met diepere lagen.
Als er enkel gebruik gemaakt wordt van de AVHRR sensoren dan is er alleen een SST meting wanneer er in de nachtelijke overkomsten een wolkenvrije opname gemaakt kan worden. Anders wordt immers de temperaatuur van de wolk gemeten. Een tijdje bewolkt weer zorgt er misschien voor dat er daarna een sprongetje onstaat. Je zou iets dieper de documentatie in moeten duiken om te zien hoe ze daar mee omgaan. Maar ik zou daarom voorzichtig zijn met conclusies over de snelheid van opwarming over een beperkt aantal dagen.
Er zijn ook wel SST producten gebasseerd op microwave golflengtes, die hebben geen of minder last van bewolking en zouden wel dagelijkse metingen opleveren. Vanwege het gebrek aan signaal in die golflengtes is de resolutie meestal wel erg grof, orde grote ~25km.
Quote selectie