Immers, een camera kan bij lange na niet zoveel Dynmisch bereik "zien" als een mens. Als je het natuurgetrouw wil houden, is het het beste proberen te onthouden hoe het eruit zag. En dan proberen dat zo te bewerken.
Net als anderen vind ik excuses niet nodig hoor. Irritatie is niet jouw schuld. Als je het mooi vond, is dat gewoon jouw goed recht!
Bovendien denk ik dat degene die 'onbewerkt' prefereren geen idee hebben wat voor bewerkingen er allemaal op de camera worden uitgevoerd. Of het automatisch of handmatig gebeurd lijkt me geen goed criterium. Zelfs de meestal DSLR's zullen niet volledig op 'neutraal' staan.
Je ogen passen ook continu de witbalans aan. Voor ons ziet bij onbewolkt weer sneeuw er gewoon wit uit, maar als je een objectieve meting maakt zal je zien dat de sneeuw de blauwe lucht reflecteert en dus 'blauwig' is.
Sowieso mooie fotos Len! En ook de vele anderen van vandaag! Genieten.
Quote selectie