Vandaag is het nog zeer warm zomerweer met flink wat zon. Vanaf morgen wordt het snel koeler en neemt de onstabiliteit toe. Eigenlijk gebeurt dit al vanaf vanavond. Na het weekend blijft het ronduit koel en buiig en heeft de zomer een zeer abrupt afscheid genomen. Ze keert voorlopig ook niet terug maar maakt plaats voor een bijna herfstachtig weertype. Aan de ergste droogte zal in ieder geval een einde komen. Wat niet betekent dat het neerslagtekort zomaar even is weggewerkt.
(Invalid img)
Het roer gaat 180 graden om. Vanavond en morgen al een enkele onweersbui. Morgen al minder warm en zondag is het ronduit koel en kletsnat als een storing vanuit Duitsland in de buurt van ons land ligt. Na het weekend blijft het zeer onbestendig en koel. De zomer is dan in een klap voorbij.
Vandaag is er wat meer bewolking dan gisteren maar is er nog altijd een hoofdrol voor de zon. Doordat de wind in de zuidelijke en westelijke helft van het land al vrij snel draait naar het zuidwesten stroomt er in die gebieden wat minder hete lucht binnen. Het kwik komt in het westen uit rond de 25 graden, in Zeeland halen ze die waarde wellicht net niet. Landinwaarts is het een stuk warmer met 28 graden in het noorden tot lokaal 30 in het oosten. Later vanmiddag in de oostelijke helft van het land een kleine kans op een stevige onweersbui. Vanavond en vannacht ook elders een kleine kans op een regen- of onweersbui, de grootste kans is dan voor het noorden. Het koelt af naar ongeveer 16 graden.
Morgen is het zeer warme zomerweer voorbij. Een depressie boven Engeland verdrijft de warme lucht maar het voelt nog wel zwoel aan bij een maximumtemperatuur van 22/25 (oosten) graden. Er passeert een zwak koufront die later in de ochtend en rond het begin van de middag in het oosten een enkele regen- of onweersbui kan produceren. Verder is er af en toe zon en waait er een zwakke, hooguit matige wind uit het zuiden tot zuidwesten, 's middags draaiend naar het oosten. Langs de kust waait het matig, rond kracht 4 uit het zuidwesten, in de middag afnemend. Boven België en Duitsland ontstaan in de middag felle regen- en onweersbuien. Later op de dag en in de avond en nacht trekken deze vanuit het zuiden ons land binnen.
De natuur schreeuwt om regen. Mochten er plaatsen of gebieden zijn waar het tot zondagochtend nog droog is gebleven dan volgt overdag de herkansing. Boven Duitsland ontwikkelt zich een kleine storing die de temperatuursverschillen tussen warme continentale- en koele oceaanlucht verder aanscherpt. Er ontstaat een omvangrijk neerslaggebied dat zondagochtend het zuiden van het land binnentrekt. Het regent geruime tijd. 's Middags wordt het zuiden wat droger. Het gaat flink plenzen en er is kans op onweer. Het noorden begint droog met nog een beetje zon en daar wordt het nog 18 graden. Elders zal die waarde mogelijk niet eens worden gehaald en in de regen zakt het kwik terug naar een herfstachtige 13/14 graden. De wind komt uit het noordwesten en is matig rond kracht 3. Waddengebied 4 tot 5 Bft. In de avond en nacht in het kustgebied nog een bui, elders droog.
Koel en dagelijks buien
Na het weekend breekt de herfst door als een koude put de Noordzee optrekt en voor een onstabiel en koel weertype zal zorgen. Maandag begint de dag op veel plaatsen nog droog maar ontstaan al snel buien met daarbij kans op onweer. Het wordt slechts 17 graden. De wind houdt zich op de vlakte en komt uit het zuidwesten, rond kracht 3.
Dinsdag en woensdag blijft deze depressie in de buurt van ons land het weer bepalen. De zon zien we slechts sporadisch en er vallen geregeld buien, soms pittige exemplaren met onweer en windstoten. Dinsdag wordt het nog 17, woensdag slechts 15 graden. De regenjas kan weer uit de kast en da is lang geleden. In de Bilt viel er voor het laatst op 18 augustus neerslag van enige betekenis, 4.9 mm en toen was het al lange tijd erg droog. Het roer gaat nu dus om.
| Zaterdag | Zondag | Maandag | Dinsdag | Woensdag |
| Weerbeeld: |  |  |  |  |  |
| Minimum temperatuur: | 15° | 15° | 10° | 8° | 9° |
| Maximumtemperatuur:- | 23° | 16° | 17° | 17° | 16° |
| Neerslagpercentage: | 30 | 90 | 70 | 70 | 70 |
| Zonpercentage: | 35 | 20 | 25 | 25 | 25 |
| Wind.: | Z 2-3 | NW 2-4 | ZW 2-4 | W-NW 2-4 | W-NW 2-4 |
Quote selectie