Eigen waarneming windhoos ontwikkeling 20 oktober

Bericht van: Frans (Breda) , 21-10-2013 11:37 

Hallo luitjes,

heb geen beeldmateriaal van gisteren (helaas) maar wilde wel mijn eigen waarneming met jullie delen aangezien een (mogelijke) windhoos toch niet alledaags is en ik zelf ook graag over dit soort materiaal lees. Geen idee of dit onder een eerder langlopen draadje moet maar ik beschouw het als een eigen waarneming van een andere locatie.

Vanuit de Efteling (vlak bij Waalwijk...waren we er maar even gebleven...) vertrokken wegens een donker luchtje die snel en met een agressief karakter in de verte aangroeide en onze kant op leek te komen. Met kleine kinderen in regen staan of deze bui chasen is geen goed idee... de papa heeft dan even meer prio dan de weerliefhebber. Kortom naar huis. Tegen 18:00 de auto in gedoken om huiswaarts te keren naar Breda waar het gedruppel begon vergezeld door veel ontladingen boven Breda met een typische paarse kleur.
Reed met vrouw en kinderen de A27 af en zuidelijke rondweg in Breda op en ten zuiden ik denk boven het mastbos zag je de uitzakking al tot een meter of 50. Erg turbulent maar geen wolkenschort, een duidelijke turbulente uitzakking van een 50 meter (schatting) breed in ontwikkeling met aanzuiging van wolkenflarden vanuit het west-noordwesten. Aan de westkant van deze uitzakking zeker 5 minuten later hing deze uitzakking er nog steeds, vrij scherpe contour aan beide zijden dus geen willekeurige uitzakking. Inmiddels vlak bij de A16 reden we een zeer scherpe grens voorbij waarachter veel neerslag zat die aan de westkant van Breda (Princenhage) zeker 20 à 30 mm heeft gelost en een aardige wind in zat die vanuit het noord-west leek te waaien terwijl de trekrichting richting Waalwijk/Elshout was (noord-oost). Geen schade aan bomen maar veel water in korte tijd die nagenoeg alle kanten van de straten onder water had gezet, riolering had er moeite mee. Zei nog tegen mijn vrouw dat het sterk op een ontwikkeling leek maar je kon maar net de contouren zien daar het al vrij donker was. Pas later op de avond las ik de berichten en zag de foto die gemaakt was vanuit Waalwijk en bevestigde het vermoeden dat deze toch wel vrij compacte bui er wel zin in had en ten zuiden van Breda dus al in ontwikkeling was.

Ik heb een plaatje bijgevoegd met de waarneming van dat moment. Het rode kruisje waar de uitzakking te zien was, een rode lijn met de trekrichting als deze naar Elshout is gegaan afgaande op de andere berichten. In het blauw de grens waar we de regen in reden en de zwarte pijlen met het windveld waar we op dezelfde grens inreden.

Zag in een post van iemand hier eerder een foto waar ook deze uitzakking te zien was gezien vanuit Tilburg maar in Breda leek deze lager en compacter, tijdstip kan anders zijn. http://www.weerwoord.be/includes/forum_read.php?id=1899487&tid=1899428

Hopelijk heb ik met deze waarneming nog wat informatie toe kunnen voegen voor de geïnteresseerden.

Groetjes
Frans


Eigen waarneming windhoos ontwikkeling 20 oktober   ( 1534)
Frans (Breda) -- 21-10-2013 11:37
Re : Eigen waarneming windhoos ontwikkeling 20 oktober   ( 572)
Jarno (Roosendaal) ( 2m) -- 21-10-2013 13:23
Iemand meld ook schade eerder hier uit Hooglede (België)   ( 353)
Frans (Breda) -- 21-10-2013 13:56
Re : Iemand meld ook schade eerder hier uit Hooglede (België)   ( 258)
Eric, Rotterdam -- 21-10-2013 14:01
Re : Iemand meld ook schade eerder hier uit Hooglede (België)   ( 248)
leviathanfd (Heerlen) -- 21-10-2013 14:22
Nog een wonder dat de schade relatief beperkt is gebleven   ( 176)
Frans (Breda) -- 21-10-2013 14:51
Scheelde weinig of er was meer schade.   ( 427)
Richie (Den Bosch) -- 21-10-2013 15:07
Re : Scheelde weinig of er was meer schade.   ( 112)
Jarno (Roosendaal) ( 2m) -- 21-10-2013 17:25
Helder en mooi verhaal op Omroep Brabant RIchie   ( 108)
Bernard (Bennekom) ( 20m) -- 21-10-2013 18:39
Re : Helder en mooi verhaal op Omroep Brabant RIchie   ( 81)
Richie (Den Bosch) -- 21-10-2013 19:53
Ook mijn complimenten Richie, zeer duidelijk!   ( 47)
Jordi (Utrecht/Ruurlosebroek) -- 21-10-2013 23:23
Volgens jouw pijl is dat apparaat recht over ons huis   ( 273)
Maarten (Breda) -- 21-10-2013 15:05
Re : Volgens jouw pijl is dat apparaat recht over ons huis   ( 212)
Frans (Breda) -- 21-10-2013 15:38