Inhoudsopgave van de nieuwe Weerspiegel. Digitaal waarschijnlijk dit weekend beschikbaar.
1) Column van Ton ten Hove met als titel 'Jong Geleerd, oud gedaan'. Een wat mij betreft prachtig pleidooi om als volwassen mens, aan de nieuwsgierigheid van kinderen een voorbeeld te nemen. Nieuwsgierig zijn & vragen stellen.
2) Maandoverzicht September 2013. Tekst Ad Vermaas, Adrie Huiskamp. Onder andere over de eerste tropisceh dag sinds 1991 te De Bilt. Daarbij het opmerkelijk gegeven dat aan het begin van de 20e eeuw veel vaker tropische dagen werden genoteerd. Het record staat nog altijd op 35.2c 4 september 1929. Nog tal van weer elementen passeren de revue.
3) Maandoverzicht tabellen van weeramateurs.
4) Optische verschijnselen september 2013. Beschrijving van Hattinga Verschure.
5) Hozenoverzicht. Korte bespreking van 22 en 30 juli.
6) Onweersoverzicht september 2013. In dit opzicht een weinig opvallende maand, aandacht voor 5 en 16 september.
7) Maand in Beeld. De fraaiste foto's van augustus 2013.
8) Tijdschriftenoverzicht. Inhoudsopgave van een aantal bladen wordt kort uiteen gezet. Zenit, Halo, Weather en Wetterlose.
9) Extreme hitte in Oostenrijk en tropisch weer in Mexico. Yorick geeft een uiteenzetting van de zeer hoge temperaturen begin augustus. Nieuwe records werden behaald. Daarnaast aandacht voor ´Manuel´ en ´Ingrid´.
10) Temperatuursprongen laatste kwartaal van 1931. Klimaathistoricus Klaas Ybema schrijft een verhaal over het laatste kwartaal van 1931. Onder andere over het ´alltime´ oktober record voor laagste minimumtemperatur te De Bilt. Hoe kwam dat tot stand? Flinke temperatuurwisselingen kenmerken de laatste maanden van 1931.
11) Seizoensoverzicht zomer 2013. Over een aantal pagina's verspreidt een overzicht van de zomer van 2013.
12) Winter 1882: Recordhoge 10- en 30-daagse luchtdruk. Eerste deel van een tweeluik over de winter van 1882. Beschrijving van het weer. Daarnaast aandacht voor de Nederlandse Poolexpeditie van 1882/3 welke aan het eind van 1881 steeds dichterbij kwam. Deel 2 in het volgende nummer. Dan uitgebreide aandacht voor de bijzonder hoge luchtdruk vanaf half januari tot en met ongeveer half februari. Sinds de start van de metingen te Utrecht is genoemde periode record hoog qua luchtdruk.
13) Bijzondere halo van 20 september.
14) Agenda. Overzicht van de diverse bijeenkomsten. O.a. morgen te Midden Nederland. Kom gerust langs, begint om 20u bij het KNMI. Een en ander staat onder deskundige en onderhoudende leiding van A3. Een mooie gelegenheid om andere weerliefhebbers te ontmoeten!
15) In memoriam Baltus Zwart. Op 27 augustus overleed Baltus Zwart. Baltus heeft grote verdiensten gehad voor de weeramateurs.
16) Regionieuws. Overzicht van de diverse regionale bijeenkomsten.
17) Aankondiging Landelijke bijeenkomst, 16 november 2013. O.a. komt Aarnout van Delden een presentatie geven over de stratosfeer en de invloed daarvan op ons weer. Dit belooft een boeiend verhaal te worden. Zoals bekend is de stratosfeer een belangrijk onderzoeksgebied voor de meteorologie. Aarnout is een van de vooraanstaande wetenschappers in Nederland op dit gebied.
18) Hoofd in de Wolken. Column van John Kerkhof.
19) Regionieuws.
20) Weersvoorspellingswedstrijd.
Quote selectie