Interessant. Als ik de tekst goed lees staat er in principe dat een verstoorde PV (verstoorde westelijke stroming)kan zorgen dat de PV meer verstoord raakt door vorming van zeeijs. Het gaat dus om de vorming van hogedruk blokkades. Benieuwd wat er in het hele rapport staat eigenlijk. Deze info is wel wat mager en ook niet heel duidelijk (locaties bijvoorbeeld).
Zoals ik het snel even lees gaat vooral om de rand van het zeeijs aan de oostkant van Groenland. Een hogedruk anomalie daar zorgt voor meer advectie van zeeijs aan de zuidkant ervan, daardoor neemt het zeeijsoppervlak toe, wat door de afkoeling die het veroorzaakt weer een versterkend effect heeft op de hogedruk.
@Leonie, het gaat niet om een echte ijstijd maar om een tijdelijke afkoeling vergelijkbaar met wat
'de kleine ijstijd' genoemd wordt. Die term is wat misleidend en zorgt alleen maar voor verwarring. In plaats van ijstijd kan je beter 'opmerkelijk koele periode' invullen. De afkoeling in de studie gaat ook maar over een periode van ongeveer 100 jaar, echte ijstijden duren veel langer.
Quote selectie