De zuidelijke stroming met aanvoer van continentale lucht verdwijnt in het weekend en maakt plaatst voor een westelijke stroming met aanvoer van zachte lucht. Deze westelijke stroming houdt het na alle waarschijnlijkheid geruime tijd uit. Signalen die hoop bieden op een verandering richting de kerstdagen zijn er vooralsnog niet. Of we moeten ons vasthouden aan de aloude spreuk: 'niets is zo veranderlijk als de mens en het weer.'
Verwachte temperatuurverdeling Europa een weekje voor de kerst.
Vandaag schijnt in de zuidwestelijke helft van het land de zon en heeft het noordoosten te maken met wolken. Vanmiddag wint de zon terrein maar het uiterste noordoosten blijft mogelijk grijs. Het wordt 3 tot 4 graden en het is droog. De zuidelijke wind is matig, kracht 3 tot 4, langs het IJsselmeer en de Wadden toenemend tot kracht 5 en voelt koud aan. Komende nacht in het zuidoosten en oosten de meeste opklaringen en daar 0/-2 graden. Het westen en wellicht ook het noorden krijgen te maken met enige bewolking vanaf zee. Daar 0/2 graden. Plaatselijk een paar mistbanken.
Morgen heeft het noorden te maken met wolkenvelden en een klein beetje zon, in het zuiden is meer ruimte voor de zon. Het blijft droog bij 3 graden en een matige wind uit het zuiden, kracht 3 tot 4. In de nacht naar zaterdag vanuit het westen wat lichte regen. Minima landinwaarts eerst nog dalend tot rond het vriespunt. Daar kan de neerslag eerst als wat natte sneeuw vallen.
Zaterdag trekt de regen in de ochtend snel naar het oosten weg. Er stroomt met een matige westelijke wind zachtere lucht het land binnen, het wordt rond 8 graden. Gaandeweg de dag breekt de zon af en toe door en 's middags blijft het droog bij een matige wind uit westelijke richtingen. In de avond en nacht toenemend tot hard of stormachtig langs de kust.
Zondag valt er enige tijd (lichte) regen, waarschijnlijk op het eerste deel van de dag. In de middag wordt het op steeds meer plaatsen droog en krijgen we nog een knipoog van de zon alvorens er in de nacht enkele buien het land binnentrekken. Van oost naar west wordt het 5/8 graden. In de nacht geen vorst meer. Het waait stevig, 4 tot 5 Bft uti het zuidwesten.
Maandag is het grijs met nu en dan (lichte) regen. Het wordt 7 graden. Er waait een matige tot vrij krachtige zuidwestenwind die in de middag gaat liggen.
Dinsdag houden we het ook niet droog en wordt het 8 graden.
| Vrijdag | Zaterdag | Zondag | Maandag | Dinsdag |
| Weerbeeld: |  |  |  |  |  |
| Minimum temperatuur: | 0° | 0° | 2° | 4° | 3° |
| Maximumtemperatuur:- | 4° | 8° | 7° | 7° | 8° |
| Neerslagpercentage: | 10 | 30 | 50 | 60 | 60 |
| Zonpercentage: | 30 | 30 | 25 | 10 | 25 |
| Wind.: | Z 3-4 | W 3-4 | W 4-5 | ZW 3-5 | W 3-5 |
Quote selectie