Die was dus ook niets waard dit seizoen... Hoewel de opmars van het sneeuwdek in de tweede helft van de winter wel sterk terugviel.
Wat winterkou betreft was de omvang en diepte van troggen binnen de poolcirkel afgelopen najaar wel redelijke goede indicatie voor wat er nog zou volgen bij ons.
Ik moet wel zeggen dat ze (de opstellers van de OPI) voor de Verenigde Staten goed zaten. Het prominente Alaska-hoog hadden ze in de verwachting zitten.
De SAI (de richtingscoëfficiënt van de sneeuwtoename van een bepaalde oppervlakte van Eurazië in oktober)van de afgelopen herfst was vergelijkbaar met die van 2007. Die gaf geen aanleiding tot de verwachting van een negatieve AO index voor de afgelopen winter. Is wel OK.
Quote selectie