Vandaag in de oostelijke helft van het land een stralende voorjaarsdag. De westelijke provincies hebben te maken met wolkenvelden en daar zou zelfs een buitje kunnen voorkomen. Het wordt maarliefst 11 tot 12 graden bij een zwakke tot matige wind, eerst uit het zuidoosten, vanmiddag draaiend naar zuidwest. Komende nacht stroomt vochtige lucht vanaf de Noordzee ons land binnen. De kans op mist en/of laaghangende bewolking neemt toe. Het kwik daalt naar 0/3 graden.
Morgen is er eerst kans op een paar mistbanken en laaghangende wolken. Lokaal valt een spatje motregen. Gaandeweg de ochtend en vooral in de middag wordt de wolkendeken dunner en breekt de zon in steeds meer gebieden door. Een hele rustige dag, de wind uit het westen tot noordwesten is zwak, hooguit matig, 2 tot 3 Bft bij 8 graden in het noordwesten tot 11 in Limburg. In de nacht rond het vriespunt.
Donderdag komt ons weer onder invloed van een hogedrukgebied dat boven Noordwest-Rusland ligt. Met een zwakke tot matige wind uit het zuiden tot zuidwesten, kracht 2 tot 4 begint de dag plaatselijk met bewolking of een paar mistbanken. De zon wint daarna vrij snel terrein en er rest een fraaie dag met voorjaarstemperaturen van 11 tot 12 graden. In de nacht 2 graden.
Vrijdag gaan we op herhaling. Plaatselijk begint de dag met bewolking maar daarna wint de zon terrein en staat ons weer een lentedag te wachten met een flink aantal uren zonneschijn. Het kwik loopt nog wat verder op, we komen uit rond 12 tot 13, in Brabant en Limburg kan het zelfs 15 graden worden. Het noordwesten en de Wadden blijven iets achter. Later op de dag schuiven een paar hoge wolken het land binnen, in de nacht dikkere wolken.
Zaterdag is er een afwisseling van zonnige perioden en wolkenvelden. Een nieuw hogedrukgebied neemt de regie over en komt vanaf Engeland. Zaterdagmiddag ligt het boven Duitsland. De wind draait naar het oosten en is zwak of matig en de temperaturen doen het voorjaar weer eer aan: 12/14 graden.
Zondag kan de lentevlag echt in top. Er is heel veel zon, er wordt lucht vanuit Zuid-Frankrijk aangevoerd en de temperaturen lopen op naar 13/14 in het noorden tot 15/17 in Limburg! Een zeer zacht en zonovergoten zondag. Gisteren had het er nog alle schijn van dat begin volgende week licht wisselvallig zou verlopen. We zien echter een nieuw hogedrukgebied richting ons land schuiven en deze ontwikkeling is terug te vinden in vrijwel alle modeluitvoeringen. Waarschijnlijk is dan ook dat het droge en vrij zonnige weer aanhoudt waarbij het erg zacht voor de tijd van het jaar blijft.
| Woensdag | Donderdag | Vrijdag | Zaterdag | Zondag |
| Weerbeeld: |  |  |  |  |  |
| Minimum temperatuur: | 2° | 0° | 2° | 4° | 5° |
| Maximumtemperatuur:- | 10 | 11° | 13° | 13° | 14° |
| Neerslagpercentage: | 20 | 10 | 10 | 20 | 10 |
| Zonpercentage: | 40 | 50 | 70 | 50 | 80 |
| Wind.: | W-NW 2-3 | Z-ZW 2-4 | Z-ZW 2-3 | O 2-3 | Z-ZW 2-3 |
Quote selectie