februari. Sneeuw(dek) uitzonderlijk weinig op diverse plaatsen. Alleen in het hoge noorden is Kilpisjarvi met een meter sneeuw een relatief vreemde eend in de bijt.
Kortom Een overzicht met informatie die te verwachten was maar nu wel officieel. Overigens dank zij de relatief koude januari maand is de winter als geheel niet zo extreem zacht geworden. Dit overzicht in ietwat gebrekkig nederlands ( het gaat om de strekking van het verhaal) sluit goed aan bij overzicht van de Noorse Weerdienst.:)
Integraal de vertaaltekst, oorspronkelijke bron FMI.
Uitzonderlijk milde temperaturen en weinig sneeuw in een groot deel van het land in februari
2014/04/03 07:09
Februari was uitzonderlijk warm in Midden-en Noord-Finland. Vanwege de koude periode in januari, de gemiddelde temperatuur voor de hele winter was slechts uitzonderlijk hoog in individuele plaatsen.
Volgens het Finse Meteorologisch Instituut, de gemiddelde temperatuur van de maand varieerde van 0 ° C in het zuidwesten van het land tot -5 ° C in het noorden van Lapland. In veel delen van het land, februari was 6-8 ° C warmer dan gebruikelijk, en in sommige plaatsen in het noorden meer dan 9 ° C warmer dan gemiddeld.
februari was uitzonderlijk warm in Midden-en Noord-Finland. Beginnend in 1900, heeft februari maar warmer keer geweest, in 1990. Februari was ook uitzonderlijk warm in het zuiden van het land. De vorige keer dat deze regio kende een warmer februari was in 2008. Andere warme Februaries omvatten die in 1974 en 1989.
De maand de hoogste temperatuur van 8,1 ° C werd gemeten bij station Pori op 24 februari. De maand laagste temperatuur van -37,5 ° C werd gemeten op Kiutaköngäs in Kuusamo op de eerste van de maand.
Neerslag volumes in de buurt van de gemiddelde
Februari van neerslag hoeveelheden varieerden van minder dan 20 mm in het noordoosten van Lapland tot 60 mm in Sea Lapland. Neerslag volumes waren dicht bij het gemiddelde in de meeste van het land. In vergelijking met het lange termijn gemiddelde, was het droogste in het zuidwesten van Finland en in Noordoost-Lapland, terwijl het regende iets meer dan gemiddeld in Noord-Ostrobothnia, West-Lapland en Kainuu.
Uitzonderlijk weinig sneeuw in veel delen van het land
In de loop van februari, de dikte van de sneeuwlaag afgenomen in Zuid-en Midden-Finland. Aan het einde van de maand, was er weinig of geen sneeuw in Zuid-en West-Finland, en in het oosten ligt de sneeuw slechts varieerde van een paar centimeter tot 20 centimeter. Met uitzondering van de kustgebieden, sneeuwcondities in het deel van het land onder de lijn die loopt van Oulu naar Noord-Karelië waren uitzonderlijk, en een kleiner volume van de sneeuw dan ooit eerder opgenomen werd gemeten bij tientallen lange tijd waarnemingen stations.
Op de Anderzijds is een sneeuwhoogte van enkele tientallen centimeters werd gemeten in Kainuu, Koillismaa en Lapland, en dikte van de sneeuwlaag waren dicht bij het ??langjarig gemiddelde of op plaatsen nog dieper. Bij de wijziging van de maand, Kilpisjärvi had het land de diepste sneeuw met een diepte van 104 centimeter.
Winter warmer dan gemiddeld
De gemiddelde temperatuur voor de wintermaanden, dwz december-februari, varieerde van 0 ° C in het zuidwesten Archipel tot -10 ° C in het noorden van Lapland. De winter was warmer dan gemiddeld in het hele land, uitzonderlijk warm in sommige Centraal-en Noord-locaties. De gemiddelde temperatuur voor de wintermaanden was 2-4 Celsius boven het gemiddelde in bijna de hele provincie. Zowel december en februari waren aanmerkelijk warmer dan gebruikelijk, maar een koude januari neergehaald gemiddelde temperatuur van de winter.
Het volume neerslag in de wintermaanden varieerde van ongeveer 80 mm in het noorden van Lapland tot meer dan 200 mm in Kainuu. Zuidelijke deel van het land en Noord-Lapland ontving minder neerslag dan gemiddeld, maar als gevolg van een extreem regenachtige december, Noord-Ostrobothnia, Kainuu en Zee Lapland ontving een uitzonderlijk grote hoeveelheid neerslag.
Meer informatie:
Februari weerstatistieken: http://ilmatieteenlaitos.fi/helmikuu
Quote selectie