gewassen. Denk aan aardappelen, allerhande soorten kool, en in de moestuin hebben we munt en boerenkool. Doet het allemaal prima. De huisbaas heeft tomaten onder plastic tot midzomernacht (wat hier als de laatste vorstdag wordt gezien - zeg maar ijsheiligen in Nederland)
Voor de rest hebben boeren hier vooral vee. Graan wordt nauwelijks verbouwd.
Het klimaat hier is vergelijkbaar met de wat hogere delen van Zuid-Zweden (regio Smaland), al hebben we wel dat enkel Juli min of meer gegarandeerd vorstvrij is, terwijl in er Smaland doorgaans sprake is van twee a drie vorstvrije maanden (eerste week Juni tot eerste week September). Hier is dat eind Juni tot midden Augustus.
Zelf vind ik het klimaat wel prima. Slaap 's nachts als een baby en in het huis wordt het eigenijk niet warmer dan een graad of 22 tijdens de zomer - daarvoor moeten we wel alles openzetten. Nu is de Tbinnen 17,5C.
Quote selectie