Patroon zit op dit eigenste moment volledig verkeerd. De eerste helft van juli moeten we al geen stabiel zomerweer verwachten.
En met "zomer" bedoel ik een stabiele periode van 25°-30°, veel zon en droog. We hebben in juni wel al prachtige dagen gehad ( en is wel zomers te noemen), maar hoogzomer hebben we nog niet gehad. Het zou me niet verwonderen dat we dat dit jaar niet krijgen. Nogmaals: deze setting is volledig fout, wat je ook bij EC ziet. Ik hoop maar dat we achteraf niet zeggen dat die "vuile hitte-opstoot" niet tot de NW-zomer geleid heeft
Een stabiele periode van 25-30°C hoort dan ook niet echt thuis in de Lage landen die we zijn. Ondertussen is 2014 hard op weg om weer maar eens een warm jaar te worden, het zoveelste in de rij. En zo slecht is het weer nu toch ook weer niet? Het regent nauwelijks, de zon schijnt veel (de laatste dagen hier afwisselend vrij weinig tot normaal) maar daarvoor hebben we quasi continu zon gehad en daarbij was het ook een hele periode te warm voor de tijd van het jaar. Zomerweer hebben we alweer gehad. Dat is wel anders tijdens de winter. Eerder een uitzondering. Of mag ik dat volgens sommigen weer niet zeggen?
(Ik zou zelfs zo ver gaan om Adrie zijn uitspraak een beetje te veranderen in: 'het wordt altijd vanzelf zomer en nauwelijks/nooit winter').
Groetjes,
Katya
Quote selectie