Ook dit jaar zal ik jullie op de hoogte houden van de ontwikkelingen van het sneeuwdek op het Noordelijk Halfrond. Met name in oktober kan de sneeuwbedekking zich razendsnel uitbreiden. Vorig jaar zagen we al een boel sneeuw eind september. Begin oktober ging het sneeuwen door, waarna de expansie wat afnam. Een unieke situatie ontstond daardoor; een hoge mate van sneeuwbedekking (SCE) maar een lage SAI (snow advance index). Meer details hierover zijn te lezen in de nieuwe Weerspiegel.
Situatie op 6 september laat een aantal 'blauwe' plekken zien. Blauw staat voor sneeuw waar dat er normaal gesproken niet ligt. Rood geeft aan dat daar momenteel geen sneeuw ligt, terwijl dat er normaal gesproken wel ligt. Er zijn meer blauwen dan rode plekken. Ten opzichte van de normaal liggen 'we' dus op voorsprong. Daniel had gisteravond al aandacht voor het Noordpoolgebied, en de ontwikkelingen daar. Inderdaad vrij diep lagedrukgebied, zolang deze op de Noordpool blijft, komt de koud niet zo zuidelijk. Boeiend om te volgen.
Komende weken worden spannend. Wat gaat het worden!? Zoals gezegd, net als in voorgaande jaren, zal je hier regelmatig een update van me zien.
http://climate.rutgers.edu/snowcover/chart_daily.php?ui_year=2014&ui_day=249&ui_set=2
Quote selectie