Zoals beloofd een update van de sneeuwbedekking op het Noordelijk Halfrond. Zoals duidelijk wordt uit de afbeelding stelt de sneeuwbedekking nog niet zo veel voor. Wel ligt er meer sneeuw dan gebruikelijk, immers de blauwe kleuren zijn meer vertegenwoordig dan de rode kleuren. In Siberië zijn er aantal gebieden waar sneeuw ligt, waar dat normaal gesproken niet zo is. Maar ook zijn er een aantal waar er geen sneeuw ligt waar dat gewoonlijk wel zo is. De afwijkingen zijn echter klein. In Canada is de situatie anders, daar ligt in verhouding 'veel' vroege sneeuw.
Terug naar Siberië.
Dat het hard kan gaan bleek vorig jaar. Tot ongeveer 20 september was de situatie vergelijkbaar met die van nu. In een aantal dagen tijd viel er toen echter over een groot gebied sneeuw. Een ware sneeuwexplosie.
Achtergronden over de mogelijke betekenis van de Siberische sneeuwval voor de arctische oscillatie in de navolgende winter zijn te lezen in de nieuwste Weerspiegel. Ook in de komende Weerspiegel aandacht voor deze theorie.
http://www.natice.noaa.gov/pub/ims/ims_gif/DATA/cursnow_asiaeurope.gif
sneeuwexplosie in september 2013!
Quote selectie