Onder de noemer, laten we blijven zoeken naar vroege winter, kwam ik zojuist een bericht tegen. (Zie link hieronder)
Het is opgesteld in het zweeds, maar samengevat komt het op het volgende neer:
"De rivier Torne is langzaam aan het dichtvriezen. Het gevolg daarvan is dat de Botnische Golf nu ook sneller kan gaan dichtvriezen. Daardoor kan de winter zich in die regio sneller gaan "vastzetten", omdat het zeeklimaat dat er bij open water heerst vervangen wordt door een landklimaat.(lage zon geeft geen warmte meer en bij open weer is er een maximale uitstraling)
De vroegste datum waarop de Torne ooit dichtvroor was 19 oktober. In 2006 gebeurde dat pas op 19 januari(!). Normaal gezien verdwijnt het ijs ergens rond 15 mei, wanneer de zon weer voldoende warmte geeft.
Wat de winter van 2015 zal brengen is nog niet duidelijk, maar als het ijs er eenmaal ligt, kan de winter zich goed gaan manifesteren."
Bon, wie weet wordt het dit jaar toch nog een goeie winter?
Jn
Quote selectie