[...]
Begrijp me goed, ik neem geen post van jou meer serieus. Maar ik vraag me af waarom je dat doet. Jij weet toch ook het verschil tussen midden en ZO-Nederland?
Verder: ik zie helemaal geen kou terug komen. Dat is pure wenspraat. De nachtvorst wordt in dit ensemble misschien net iets verder doorgetrokken. Nou, nou, dat is nieuws.
Het is een beetje nachtvorst waar iedere winter, ook de zachte, er een aantal dagen van heeft.
Groet,
Cees
In zijn bericht heeft Seppie het als volgt:
"Midden en zuidoost Nederland hebben door de hogedrukpositie vanaf midden volgende week het meeste kans op een langere koude periode. Met eventueel dagenlange mist kan het wintergevoel al wat naar boven komen. Wel apart dat de vorst/kou op de korte én middellange termijn weer terug in de pluim komt, dat zijn we niet gewend."
Wel, ik kan hem toch niet op echte fouten betrappen hier en hij overdrijft zelfs niet. Het is op basis van de pluimen die nu voorliggen gewoon correct te stellen dat Midden en Zuid-Oost Nederland (en bij uitbreiding het oostelijk deel van Vlaanderen, zeg maar de oostkant van de provincie Antwerpen en de provincies Limburg en Vlaams Brabant) gedurende meerdere dagen temperaturen zullen krijgen die een stuk onder het langjarige gemiddelde liggen. En dat duidt Seppie dan ook terecht aan als "koud". Hij heeft het BTW niet over "winter" maar is zelfs voorzichtig (en volgens mij juist) dat ingeval van mistige omstandigheden er een wintergevoel kan zijn bij maximum temperaturen tot amper 2° en nachtvorst. Ook de stelling dat de vorst/kou terug lijkt te keren blijkt overduidelijk uit de pluimen voor ZO-Nederland.
Quote selectie