menging van de luchtlagen. Er wordt in diverse draden gesproken over mening van de lucht, die mogelijker wijs ook de afkoeling zou tegen gaan?
er wordt toch helemaal niks gemengd? Anders hadden we die stratus toch niet?
Warme lucht op hoogte (wil stijgen)
Koude lucht in de alleronderste luchtlagen (zwaarder en geen natuurlijke neiging om te willen stijgen)
Omdat er geen uitwisseling tussen beide luchtsoorten kan plaatsvinden (dus geen menging) zal er dus ook niet veranderen, ten zij de voorwaarden veranderen.
Dat wil zeggen, drogere lucht die de stratus doet laten oplossen, waardoor uitstraling kan plaatsvinden (mits er niet teveel wind staat) of luchtaanvoer (warme Noordzeewind bijvoorbeeld) uit een andere richting die de onderste luchtlaag laat mengen/opwarmen (warmere lucht strijkt over de koude lucht) zodat de huidige uitgangspositie wordt opgeheven (opruiming inversielaag, waardoor uitwisseling kan plaatsvinden).
Ik zie dit alles niet gebeuren voor dinsdag 2 dec. 10:00 uur. Tot die tijd, stratus quo. En elke dag een iets lagere Tx omdat er in de nacht gemiddeld 1.0 graag van afgesnoept wordt, die overdag nauwelijks wordt goedgemaakt.
Als ik het verkeert zie, dan hoor ik dat graag.
Zie hier de berekende vorst die niets voorstelt voor 1 dec:
Quote selectie