Zeker opbeurend, maar helaas knaagt toch steeds de belevenis van het overgrote deel der winters aan de hoop; namelijk zacht en saai en van uitstel komt afstel.
Normvervaging maakt de winters van nu die iets presteren meteen tot 'stenge winters' en wanneer het dan even wil winteren is Nederland er eigenlijk niet op voorbereid.
Ik ben vooral een meelezer en neem mezelf vaak voor het forum een aantal weken niet te bekijken wanneer ik knorrig mijn ogen langs de (voor een winterliefhebber) non-winter draadjes laat glijden die aangeven dat het er beroerd uitziet. Beetje puberaal, want ik keer een aantal uren later alweer terug.
Wat me de laatste tijd opvalt is dat sommige mensen een maand qua temperatuurverloop als een soort bakvorm/afgietsel beoordelen. "oh het is 3 dagen boven normaal, dan weer 4 dagen onder normaal". Alsof een maand altijd volgens het vergelijk van 1990-2010 moet gedragen. Zal wel een verschijnsel van winterloosheid zijn.
Maar wie weet, het klimaat kent extremen in koud en warm! En zoals het jaarlijks gaat, in maart weten we het pas echt.
Ook al wil ik (eis ik :p) een winter van 1947 of 1963 kaliber, als een winter maar op z'n minst een souvenirtje geeft. Zoals de winter van 2004-2005 met de maart surprise! Eigenlijk het 'weer-in-de -zomervakantie-effect' waar de vakantieperiode vaak een algehele herinnering geeft aan het totale zomerseizoen en nogal vertekend kan werken in je geheugen.
Quote selectie