Zoals wellicht bekend maak ik voor
http://www.logboekweer.nloverzichten van het weerverleden van Nederland, met o.a. overzichten van de temperatuur op een unieke manier in beeld gebracht.
De overzichten van de temperatuur en de neerslag maak ik sinds een tijdje ook van Duitsland. Wat de temperatuur betreft is dat ook mogelijk voor andere landen.
Ik ben aan het experimenteren met het weergeven van de temperatuurgegevens van een groot aantal plaatsen, in de eerste plaats gegevens die te downloaden zijn via
http://www.ecad.eu. Dat zijn gegevens van een groot aantal europese landen en landen van de voormalige sovjetunie. De volledigheid verschilt enorm. Eén van de landen waarvan heel veel gegevens gereed staan is Zweden.
Ik kwam gegevens tegen van twee plaatsen die hier ook in de belangstelling staan: Abisko en Amot. In de grafische weergave ziet dat er nu zo uit:
Klik voor Amot
Klik voor Abisko
Een overblijfsel van de weergave van Nederlandse gegevens is de berekening en weergave van de ijsbedekking. Ik heb geen idee of dat in andere landen ook nog ergens op lijkt; waarschijnlijk kan ik het beter weg halen.
Want wat vrieskou betreft kan het natuurlijk nog veel erger dan in Zweden. Kijk en huiver met de gegevens van een Siberisch station
Klik voor Susuman (Siberië)
Het is nog zoeken naar de meest optimale weergave; ook wil ik nog overleggen hoe de bronnen het beste weergegeven kunnen worden.
Van Noord-Amerika en andere continenten heb ik tot nu toe alleen gegevens vanaf 1995; te weinig om klimaatverandering vast te kunnen stellen, maar om een indruk te krijgen van verschillende klimaten toch ook leuk.
Wordt vervolgd.
Quote selectie