Voorlopig hebben we nog te maken met de invloed van een hogedrukgebied, dat eerst nog boven onze omgeving ligt, en vervolgens geleidelijk weg trekt naar het oosten. Toch blijft het de gehele +180-periode van invloed op ons weer, maar later meer hier over.
Morgen ligt het hoog met de kern boven Nederland, en zodoende is het uiterst kalm in de atmosfeer. Wind staat er nauwelijks, en dus is de kans groot dat we een zeer grijze/mistige dag krijgen waarbij de temperatuur vermoedelijk niet boven de 5 graden zal komen. (kaart 1 en 2)
Zondag is het hoog ietsje naar het oosten opgeschoven, zodat er wat meer stroming komt en we er mogelijk meer ruimte komt voor de zon. De temperatuur zal rond de 5 graden liggen, de wind waait uit OZO-richting en is zwak tot matig van kracht. (kaart 3 en 4)
Maandag ligt het hoog weer iets verder naar het oosten, zodat de wind bij ons uit ZZO-richting komt en zwak tot matig van kracht is. De temperatuur zal rond of iets boven de 5 graden liggen. (kaart 5)
De dagen na maandag, schuift hoog eerst nog wat meer oostwaards, om vervolgens heel geleidelijk in OZO-richting te gaan. Het vervelende is echter dat het hoog in deze run nogal blijft treuzelen, en zodoende verhinderd dat depressies echt onze kant op kunnen komen. Zodoende zal de temperatuur wel oplopen en krijgen we meer neerslag, maar een echte overgang naar een serieus doorstroomde atmosfeer is nog niet aan de orde. (kaart 6)
Sjoerd
kaart 1
kaart 2
kaart 3
kaart 4
kaart 5
kaart 6
Quote selectie