Om 18u was ik op de Grote Markt van Brugge aan het wachten op de bus en in het licht van de lantaarn glinsterende regen.
Het komt zoals het komt. Meest optimistische scenario is dat er na morgenmiddag de sneeuw/regen overgaat in sneeuw.
Zoals iemand al deze avond schreef. Modellen zijn leuk, waarnemingen zullen nu de bovenhand krijgen. Neerslag komt er sowieso over de Benelux, waar het over sneeuw gaat blijft de hamvraag. Ervaringen uit het verleden leert ons dat men nog voor verrassingen kan staan.
Houdt men rekening met het feit dat die depressie over een warme Noordzee gaat en dat hij ook nog eens kan vertragen? Verticale temperatuurgradiënt blijft wel de voornaamste randfactor. In de onderste laag moet de temperatuur naar 0° anders mag je het vergeten voor een sneeuwdek. En wat grondvorst is ook mooi meegenomen, maar dat zal niet voor hier (Vlaanders) zijn vannacht.
Quote selectie