We hadden toen al een sneeuwrijke en erg koude, winterse november achter de rug (15 sneeuwvaldagen te De Bilt!).
Eind december omgeving Middelburg 12 cm sneeuwdek, 4 ijsdagen op rij. Tot -8 in de achtertuin (platteland tot -12 C), ook de eerste tien dagen januari na dooi opnieuw een sneeuwdek en helder stralingsweer (met wat veel wind).
drama was toen een 1030 hPa groot Scandihoog waarvan ik toen niet kon geloven dat het zou verdwijnen zomaar. John Bernard twijfelde ook, maar het gebeurde wel.
Daarna 2 weken drama en dan geleidelijk afkoelend. gemiddelde Jan was 2,6 C....Nu is dat 5,7 C of zo!
Kortom: in die tijd hadden we meer winter gehad dan in menig "koude" winter van de afgelopen 7 jaar..
Ik heb het over die specifieke kaart van 1986. Niet wat de voorgeschiedenis was of wat we toen al hadden gehad in 1986.. daar gaat het niet over.
Quote selectie