Terug thuis na twee dagen met een diepwinters karakter in de Oostkantons.
Foto's volgen morgen, beetje moe nu na lange rit met bus & trein

.
Ongelofelijk wat voor een totaal ander klimaat daar heerst, en erg boeiend om te zien hoe met de hoogte de sneeuw toenam:
- Luik (90m): geen sneeuw
- Vielsalm (350m): gebroken sneeuwdek, duidelijk dooi gehad tussenin
- Sankt-Vith (450m): gesloten sneeuwdek ca. 15cm, wel intact op de bomen en dergelijke dus geen dooi gehad
- Manderfeld (560m): diepwinters met 35cm sneeuw, erg groot verschil met 100m lager dus
- Lanzerath (630m): ingesneeuwd dorp op een hoogte, veel sneeuwduinen en opgewaaide sneeuw tot ruim een halve meter
Heerlijk gewandeld, deels over prima geruimde wegen & zelfs wandelwegen, deels ploeteren door de Tiefschnee die soms was opgewaaid tot kniehoogte.
Wellicht iets minder sneeuw dan op de Hoge Venen zelf, maar het landschap in de Belgische Eifel, vlak tegen de Duitse grens, is erg boeiend vind ik, met vooral het weidse vergezicht over het Oberes Ourtal richting de Duitse Schneifel (tot 699m, derde hoogste punt van de Eifel).
Twee dagen lang heerlijke vrieskou, vandaag niet boven de -2° geweest en voorbije nacht tot -7° (ja ja, ik had een thermometertje bij

).
Helaas werd de wereld tijdens de terugrit terug groen.
Quote selectie