Energie uit de onderliggende en verwarmde ruimte zal steeds opnieuw sneeuw laten smelten op het platte dak, zelfs bij -10°C in de buitenlucht, aangezien die sneeuw als isolator tegen de koude werkt. Dus 150cm sneeuw zal na enkele dagen geen 150kg/m² meer wegen. (Voorbeelden genoeg gezien in mijn bouwkundige opleiding)
En je hebt gelijk dat in Boston ook vaak sneeuw valt, maar wel geen 150cm of zelfs meer. In de Alpen is dat natuurlijk een ander verhaal, en daar zijn dakconstructies ook zwaarder ontworpen.
Constructies worden vaak berekend om een uitzonderlijke situatie even te doorstaan, laat die uitzonderlijke situatie een week of meer duren en je hebt weer een ander verhaal. Op dat moment zal de structurele integriteit van je gebouw in gevaar komen.
Om te zeggen dat deze ongelukken voorkomen uit slechte bouwkwaliteit, zou ik toch niet direct durven zeggen.
Ontwerpers moeten nu eenmaal de meest optimale dimensie nemen, zonder te veel overdimensioneren (meer arbeid, duurder materiaal, meer kost...)
Quote selectie