Vandaag passeert een kleine depressie en dat geeft regen. Vanmiddag wordt het in het westen geleidelijk droog, in het oosten kan het nog geruime tijd regenen. Het wordt 6/8 graden, in het uiterste (noord) oosten misschien nog net 10 graden omdat warmere lucht boven Duitsland ons land schampt. Er waait een zwakke tot matige wind die draait van het noorden naar westelijke richtingen. Langs de kust geregeld vrij krachtig, 5 Bft. Vanavond en vannacht klaart het op en koelt het af tot dichtbij het vriespunt.
Morgen begint de dag in het hele land droog en schijnt de zon af en toe. Het is al snel een waterig zonnetje omdat wolkenvelden, behorend bij een volgende storing vanuit het zuidwesten al snel komen opzetten. Het oosten houdt het tot in de loop van de middag droog, in het westen gaat het tegen het middaguur regenen. Het wordt slechts 6 tot 7 graden en er waait een tot matig, 4 Bft toenemende zuiden- tot zuidwestenwind. Langs de kust krachtig tot hard. In de namiddag wordt het in het westen weer droog. Deze opklaringen breiden zich vrij snel naar het oosten uit.
Vrijdag zorgt een ruggetje van hogedruk voor afnemende kans op neerslag. Landinwaarts kan in de ochtend nog een buitje vallen en overheersen wolken. Vanuit het westen winnen opklaringen gaandeweg de dag terrein. De wind uit het westen tot noordwesten is stevig, 4 tot 5 Bft, gaandeweg de dag iets in kracht afnemend. Het wordt 8 tot 9 graden.
Zaterdag ligt het hoogje boven Tsjechië. Een frontensysteem, behorend bij een depressie bij Schotland trekt rond de middag het westen van het land binnen. Het gaat opnieuw regenen. In het oosten is het ook 's middags nog een tijdje droog en schijnt de zon aanvankelijk nog even. Het waait flink uit het zuiden tot zuidwesten, 4 tot 5 Bft, langs de kust hard, kracht 7.Met 10/11 graden is het wel wat zachter.
Het is voorlopig gebeurt met ruggetjes van hogedruk. Vanaf zondag liggen we in het overgangsgebied tussen depressies boven het noorden van Europa en het Azorenhoog. Of wel: de straalstroom wordt op West-Europa gericht. In vrij hoog tempo worden regengebieden aan- en afgevoerd. Dat betekent regelmatig regen, maar doorgaans geen langdurige perioden zodat we ook te maken hebben met opklaringen en droog weer. Zondag en maandag is het nog vrij zacht bij 11/13 graden, vanaf dinsdag doet het kwik weer een gevoelige stap terug. Er is al deze dagen een hoofdrol voor de wind.
| Donderdag | Vrijdag | Zaterdag | Zondag | Maandag |
| Weerbeeld: |  |  |  |  |  |
| Minimum temperatuur: | 1° | 4° | 2° | 6° | 10° |
| Maximumtemperatuur: | 7 | 8° | 10° | 11° | 13° |
| Zonpercentage/kans op: | 30 | 30 | 30 | 20 | 20 |
| Neerslagpercentage/kans op: | 60 | 40 | 60 | 70 | 70 |
| Wind: | Z-ZW 3-5 | W-NW 4-5 | Z-ZW 4-5 | ZW 4-6 | W-ZW 5-7 |
Quote selectie