de grootste hitte is niet inde buurt van Spanje, want dat ligt hoger. De grootste hitte is in het dalvan de Guadiana en de zijrivieren.
Verder punt: Portugese instituut verwachtte 41 C. Niet ik.
het dal van de Guadiana, Tejo en Douro is bijzonder heet. Op basis van berekeningen is het dal van de taag en zuidoosten van Castelo branco het heetste deel van Europa met gemiddelde maxima van 38 C over de periode 1971-2000 voor juli of augustus.
De hoogste waarde deze eeuw staat ook op naam van Portugal, 47,4 C teamarelja. Dat notabene nog boven en niet in het dal ligt (125 m hoger). Daar kwam het kwik 17 dagen op rij op 40+ uit in 2003 met een gemiddelde van 43,4 C over die reeks (!)
Voor hitte moet je dus de dalen van Spanje en Portugal zoeken. Zo laag mogelijk en zover mogelijk landinwaarts en zoveel mogelijk afgesloten van de zee (door bergen).
Quote selectie