Waarom wordt hier al gezegd dat de zaterdag en de zondag ook al redelijk vast staan als tropische dag, met deze pluim? Zeker op zondag is daar de spreiding toch enorm?
De spreiding is nu enorm, maar gisteren veel minder. Toen was de kans op een tropische dag op zondag ook nog 50-60% met de kans op 25 graden op 80%.
Verder ben ik het zeker eens dat wanneer in kansen gepraat wordt, je zelfs nu al iets kunt zeggen over het weer in de herfst.
Zo simpel is het ook weer niet. Je moet kansen afzetten tegen a. klimatologische kans en b. tegen betrouwbaarheid van het ensemble op de termijn waarover je praat. Tussen dag 6 en 12 is het ECMWF ensemble prima te gebruiken voor kansen, maar na dag 12 is de relatie tussen modelkans en werkelijke kans vrijwel weg. Dus nee, je kan niet iets zeggen over de herfst, ook niet met kansen.
Quote selectie