Als men in ogenschouw neemt dat de Oper al runs achtereen helemaal boven in het ensemble zat.
De verschillende ensembleleden gaan vanaf vrijdag sterk uit elkaar lopen. Feit is dus dat we niets, maar dan ook niets concreets kunnen zeggen voor die periode. Het ligt nog te ver buiten de betrouwbare termijn (en die is anno 2015 maar maximaal 5 of 6 dagen

)
Er kan slechts een indicatie gegeven worden hoe de periode zaterdag 6 t/m dinsdag 9 juni gaat verlopen. Je kunt dan naar het ensemblegemiddelde kijken: die gaat voor maxima omstreeks 25 C in de bovengenoemde periode. Echter is het maar de vraag hoeveel waarde je daaraan mag hechten, gezien de enorme spreiding.
Hoogzomerse of juist diepwinterse weersituaties zijn niet meer dan speculaties, als de verwachtingstermijn meer dan 6 dagen bedraagt. De vorstperiode van februari 2012 was wat dat betreft echt een uitzondering. Als je kijkt naar de junimaanden van de afgelopen jaren, dan hebben we regelmatig dit soort hete kaarten in het GKB gezien: 2011, 2013 en 2014. En in alle gevallen kwam er van de geschetste 'hitte' weinig tot niets terecht.
Als je met een nuchtere blik naar de 00-run van EC kijkt, dan zie je eigenlijk gewoon een heel puik ensemble (wat betreft temperatuur). De kans op Tx onder 19 C - de norm - is ver in de minderheid. Na een meimaand die thermisch niet overhield, mogen we daar alleen maar blij mee zijn!
Quote selectie