Een gebied met buiige regen ligt vanochtend boven het noorden van het land. Vanmiddag krijgt het zuiden er mee te maken en wordt het noorden droog. In het midden en zuiden schijnt vanochtend de zon van tijd tot tijd. Vanmiddag is het veelal grijs, misschien dat in Zeeland de zon nog nu en dan schijnt. Met 15/16 graden als maximumtemperatuur is het koel. De wind komt uit het noordwesten en neemt toe naar matig tot vrij krachtig, 4 tot 5 Bft. Komende nacht is er veel bewolking, een paar opklaringen bij 10 graden.
Langs de noordflank van een hogedrukgebied dat zich uitstrekt vanaf Frankrijk tot over Duitsland ligt een zwak front dat morgen van west naar oost over land trekt. Er is veel bewolking en vooral in de ochtend valt er wat lichte regen. Met name in de oostelijke en noordelijke helft van het land. In de middag breekt de zon vanuit het westen voorzichtig door en neemt de kans op regen geleidelijk af. Het noorden houdt het langst last van bewolking. Er wordt iets zachtere lucht aangevoerd, het kwik loopt op naar 18/19 graden in het noorden tot 21/22 zuidelijk van de grote rivieren en er waait een zwakke of matige westelijke wind, 2 tot 4 Bft, in het Waddengebied kracht 4 tot 5.
Hoewel de luchtdruk langzaam wat stijgt in ons land zijn het geen krachtige hogedrukgebieden. Op de Noordzee liggen allerlei kleine storingen en op donderdag schampt zo'n systeempje het (noord) oosten van het land met daar kans op een bui. Elders is het droog bij een zwak of matig westelijk windje. Verder zijn er flinke zonnige perioden en loopt het kwik op naar 21/22 graden in het noorden tot 23/24 in het zuidoosten. Zou het dan toch gaan zomeren?
Op vrijdag stroomt er iig vrij warme lucht ons land binnen. Er is zon, maar ook veel hoge en later ook middelbare bewolking. In het noorden kan het geruime tijd duren eer de zon daar doorbreekt en is in de ochtend zelfs een spatje regen mogelijk. Daar wordt het 21/23, in het zuidoosten 23/25 graden: zomers. In de avond en nacht dringt koelere lucht vanaf de Noordzee middels een paar buien op. Er waait een zwakke wind uit het zuidwesten.
Zaterdag trekt een regengebied in de ochtend naar het oosten weg en breekt daarna vanuit het westen de zon door. 's Middags is het droog met een afwisseling van zon en een aantal stapelwolken. Het wordt rond 20 graden bij een matige westelijke wind.
Zondag dringt warme lucht vanuit het zuiden van Europa op maar is er ook een complicatie. Op de grens met de koele lucht noordelijk van ons land ontstaat een storing. Dat zou wel eens kunnen betekenen dat we in de loop van zondag te maken krijgen met regen. Het wordt 18 tot 21 graden bij een zwakke tot matige wind uit het zuidwesten tot zuiden.
Hoe zit het dan met de zomer? Nu, zo: Na het weekend zien we een hogedrukgebied boven het vaste land tot ontwikkeling komen. Geen krachtig bolwerk, maar een vlak gebied. Tegelijk ligt er een uitdiepende depressie ten zuidwesten van de Britse Eilanden. Er ontstaat een zuidelijke stroming vanaf Afrika tot Noordwest Europa en warmte wordt op transport gezet. Die moet echter van ver komen. Maandag kan deze hele warme lucht ons nog niet bereiken maar is het met 22 graden en geregeld zon wel vriendelijk zomerweer. Dinsdag arriveert de warmte wel. Het kwik loopt met veel zon op naar 25 (noorden) tot 30 graden. Hoe lang dit warme weer aanhoudt is sterk afhankelijk van de positie van de depressie op de oceaan. Rukte deze op richting Noordzee is de warmte/hitte een ééndagsvlieg. Een langer verblijf ten (zuid) westen van de Britse Eilanden zou een langere zuidelijke stroming betekenen en dus aanhoudend zeer warm tot tropisch. Dat scenario lijkt niet de meest waarschijnlijke. Een korte hittevlam behoort tot de meest kansrijke opties wat niet betekent dat we weer afglijden naar daar waar we nu zijn.
| Woensdag | Donderdag | Vrijdag | Zaterdag | Zondag |
| Weerbeeld: |  |  |  |  |  |
| Minimum temperatuur: | 10 | 11° | 13° | 14° | 12° |
| Maximumtemperatuur: | 19° | 22° | 22° | 20° | 19° |
| Zonpercentage/kans op: | 30 | 50 | 40 | 40 | 30 |
| Neerslagpercentage/kans op: | 40 | 30 | 30 | 50 | 60 |
| Wind: | W 2-4 | W 2-3 | ZW 2-3 | W 3-4 | Z-ZW 2-3 |
Quote selectie