[...]
Voor verkoeling zorgt dat inderdaad niet, maar het stromen van lucht, zorgt er wel voor dat de transpirerende huid het vocht nog een beetje kwijt kan.
De voornaamste reden dat wij mensen de hitte als onprettig ervaren, is omdat onze lichamen hun warmte maar moeizaam kwijt kunnen, doordat het vrij vochtig is en wij ons vocht daardoor moeilijk kwijt kunnen.
Ga je dan voor een ventilator staan, dan merk je dat je het als koel ervaart, terwijl de temperatuur van die lucht niet heel veel koeler is.
Puur te wijten aan het feit dat door de luchtstroom het zweet van je huid verdampt en daardoor zakt je lichaamstemperatuur een beetje.
Vandaar dat voldoende drinken, maar zeker niet teveel en vooral niet ijskoud, ook wordt aangeraden om al dat verdampende vocht weer aan te vullen.
Vandaar ook dat we hitte in het buitenland vaak 'prettiger' vinden omdat de lucht daar droger is.
Het zal allemaal vast goed bedoeld zijn, maar voor 2007 had je ook hitte zonder hitteplan, ging het werk ook gewoon door en had je ook bejaardentehuizen zonder airco's. Het is gewoon iets 'hips', iets typisch Nederlands. In landen waar het geregeld 40 graden is passen mensen hun gedrag aan, in Nederland heb je het hitteplan.
Quote selectie