Dank je Jorg,
Ik houd er zelf ook niet zo van, per se, gezien de gevaren.
Mijn doel was dan ook niet zo laat een supercell te onderscheppen, maar de storm motion was niet groot. Dus viel de avond al voordat de supercellen bij mij in de buurt kwamen.
Ik heb de luchtdruk vlakbij de wallcloud gemeten, wat een van mijn doelen is. Maar omdat ik ook niet door tornado's wil worden geraakt, bleef ik in dit geval ook achter, om vervolgens huiswaarts te keren. Helaas ging de supercell op volle kracht door, altijd jammer wanneer het niet overdag gebeurd... grr, statistiek.
In 2013 alweer heb ik om ook om 22.00 een supercell onderschept vlakbij Groningen, die maakte wel tornado's... in ieder geval 1. Op mijn filmbeelden (in het donker), bleek de volgende ochtend een tornado te staan. Voor een check naar de plek gereden en bewoners geïnterviewd, die met schade zaten. Daaruit bleek de tornado. Dus ik weet wat je bedoeld met het niet zien van een tornado die er mogelijk wel degelijk is!
Volgende keer weer overdag!
Quote selectie