Zeker niet normaal! Ik zie een temperatuurafwijking van maar liefst 0,8 graden en dat is voor een seizoen echt veel! Verder was de zomer veel te droog en ook zonnig. Ik had ervan gemaakt, zomer 2015 in Ukkel: warm, zonnig en droog!
Ter vergelijking: in De Bilt was de zomer volgens het KNMI vrij warm, zonnig en gemiddeld over het land vrij nat. Het was gemiddeld 17,5 graden (normaal 17,0), de zon scheen 684 zonuren tegen een langjarig gemiddelde van 608 uren. Gemiddeld over het land viel 255 mm regen tegen 225 mm normaal.
De afwijking van de temperatuur was in Nederland dus minder. Qua zonneschijn is het ongeveer gelijk. Echter, in de neerslag zit een verschil. Hier vrij nat, daar opmerkelijk droog! Volgens mij is vooral augustus hier veel natter geweest dan in Belgie.
Gr Jordi.
Quote selectie