Beste mensen,
Helaas is Mscha via zijn site niet bereikbaar en ik weet niet wie het is. vandaar onderstaande melding hier, misschien ook interessant voor andere weeramateurs.
Het is weer mogelijk om mbv een script klimatologische data op te halen. Volg de link voor meer info.
mv groet Rob Sluijter
Dat is een hele fijne service Rob, maakte er op de oude website ook gebruik van. De url op die website klopt volgens mij nog niet helemaal, want "http://www.knmi.nl/kli...." doet het bij mij niet. In het 'wget' voorbeeldje staat "http://projects.knmi.nl/kli...", die werkt wel.
Die laatste had ik al gevonden door gewoon wat te proberen na de vernieuwing van de website. Maar blijft dat de geldige url? Of zijn al die "projects.knmi.nl" sites tijdelijk om de overgang te versoepelen?
Iets anders wat me opviel. Die cgi-query geeft opeens een iets andere header terug, het stukje "bron/source" ontbreekt via die nieuwe url. Is dat ook iets permanents of tijdelijks? Ik maak zelf namelijk gebruik van een csv-reader die uitgaat van een vaste header lengte. Dus wat het is maakt mij niet uit, als het maar consequent is.
Dit stukje mist nu:
# BRON:
# KONINKLIJK NEDERLANDS METEOROLOGISCH INSTITUUT (KNMI)
#
# SOURCE:
# ROYAL NETHERLANDS METEOROLOGICAL INSTITUTE (KNMI)
#
Zie bijvoorbeeld:
projects.knmi.nl/klimatologie/daggegevens/getdata_dag.cgi?stns=260&start=20150901&end=20150902
edit:
plaatje erbij, diezelfde url staat nog vaker op de pagina.
Quote selectie