Als ik kijk naar de compositie van een Full Basin El Nino (op basis van dec tm feb) dan lijkt dat veel op het patroon zoals dat momenteel plaatsvindt, en naar mijn idee muurvast zit. Door de koude stratosfeer hebben noordelijke blokkades weinig kans van slagen en worden platgewalst. De beschouwingen van elke modeluitdraai zijn leuk om te lezen, maar het belangrijkste is naar mijn idee toch de achtergrond.
LT modellen hadden een positieve AO, NAO reeds lang in de smiezen. Dit keer hechtte ik er meer waarde aan, gezien de sterke invloed van een driver (ENSO), nl. in dit geval El Nino. Zie een eerdere bijdrage
http://www.weerwoord.be/includes/forum_read.php?id=2136153&tid=2136153&exp=1
Ik had eerst nog enige hoop op Modoki, maar dat zat er gewoonweg niet in.
Ik las hier en daar berichten dat er in de stratosfeer al significante veranderingen zijn of aan zitten te komen. Daar moeten we eerst nog maar eens zien. De tijd begint langzamerhand te dringen wil de 'netweather SSW' begin januari gaan plaatsvinden.
We gaan het zien...
Quote selectie