geschopt. Dankzij (indirect of niet?) sommige van onze 'meer media gerichte' leden hier...
De oorzaak van dat warme weer is een hardnekkig stromingspatroon uit zuidelijke richtingen. Regelmatig wordt warme lucht helemaal vanuit Afrika onze richting op geblazen.
Maar zo’n luchtstromen kunnen nu mogelijk ook de winter tot bij ons brengen; luchtstromen vanuit het noorden dan weliswaar. Vanuit Scandinavië komen grote arctische luchtstromen komende dagen richting het zuiden. Voor Oost-Europa zal dat een stevige winterprik met permanente vriestemperaturen betekenen. Volgens de weermodellen komen die koude luchtstromen daarna ook onze richting uit. Dat zullen we al vanaf woensdag beginnen voelen, om dan uiteindelijk op het einde van deze week te stranden op zo’n 5 graden.
Wat is dit nu weer voor geleuter. Wat proberen ze nu eigenlijk te vertellen? Vooral omdat ze net onder deze zin het 'beruchte' kaartje van GEM posten, met de -25°C boven Vlaanderen. En desbetreffende journalist heeft het trouwens blijkbaar ook nog 'ns heel erg moeilijk om te vatten wat nu juist een luchtstroom is. Ja, lastig he, die meteorologie!
Enfin, kijkt u zelf maar eens:
Quote selectie